Web Sitesi Çevirisi kapsamında yüzlerce internet sayfası tercümesi yapmış profesyonel çalışma arkadaşlarımız en uygun fiyatlarla hizmetinize hazırdır. Büromuz bu konuda tüm dillerde hizmet vermeye hazırdır.

WEB Sitesi Çeviri Hizmeti

Günümüz dünyasında her türlü ticari işletmenin kendini yurtiçi ve yurtdışı ticari piyasaya iyi bir şekilde tanıtabilmesi için İnternet Sayfaları büyük öneme sahiptir. Uluslararası piyasada görünür olmak isteyen bir ticari işletmenin web sayaları hedef ülkelerin dilinde potansiyel müşterilerine hitap etmek durumundadır. Buralarda bulunan muhataplar firmanın ürün veya hizmetlerini çok iyi anlamalı ve kolay bir şekilde geri dönüş yapabilmelidirler. İnternet sitesinin dönüşümü sıradanlığın da ötesinde mükemmel olmalıdır.

web sitesi cevirisi

Web sitesi çevirisi nasıl yapılır?

Konuyu açarsak internet sitesi tercümesi üç aşamada değerlendirilmelidir. Birincisi tercümanın hedef dildeki internet sayfaları terimleri konusunda iyi olması gerekmektedir. Örneğin web sitesi İngilizce çeviri Türkçe sitede bulunan “ana sayfa” kelimesini İngilizceye çevirdiğimizde pekâlâ “main page” olarak çevirebiliriz, ancak bu çok büyük bir hata ve küçük düşürücü komik bir durum olabilir. Bunun yerine tercümanın internet sayfası terminolojisi kapsamında “ana sayfa” kelimesini “home” olarak tercüme etmesi gerekmektedir.

İkinci olarak web site çevirisi kapsamında tercümanın kaynak web sayfasında bulunan ürün ve hizmetler konusunda ayrıntılı bilgi sahibi olmalıdır. Kaynak bilgileri hedef dildeki potansiyel hedef kitleye aktarırken ürünlerin tüm detaylarıyla aktarılmasını sağlaması gerekmektedir.

Üçüncü ve bence en önemli nokta anahtar kelimelerdir. Günümüzde web sayfaları sıradan birer tanıtım yazısı olmaktan öteye geçmiştir. Arama motorlarında en önde olmak için özenle ve bin bir emekle hazırlanmakta ve belirli bir seviyeye gelmektedir. Hedef kitlelere hitap eden yazılardaki anahtar kelimeler ne bir eksik ne bir fazla olacak şekilde belli sayılarda kullanılmaktadırlar. Tabi burada Türkçe bir metindeki anahtar kelimeyi hedef dile dönüştürdünüz oldu da bitti diyebilirsiniz. Maalesef durum bu kadar basit değil. Ancak karmaşık da değil.  Büromuzun deneyimli tercümanları bir ürün hakkındaki bilgileri hedef dile dönüştürürken, hedef bölgede ürün sanal pazarlarda nasıl aranmış, hangi kavramlar kullanılmış kısaca araştırmaktadırlar. Bu bağlamda büromuz bir adım öne çıkmaktadır. Çünkü grubumuz içinde onlarca SEO ve Dış Ticaret uzmanları çalışmaktadır.

ostim web sitesi çeviri hizmetleri

Her ne kadar farklı yapıda çeviri uygulamalarının tercüme ihtiyacını karşıladığı düşünülse de bir yeminli tercümanın kendi anadilinde yaptığı internet sayfası dönüşümünün kadar etkin/anlaşılır olmadığı görülecektirYeminli tercümanlarımız işlem yapılacak hedef ülke dilinin kültürel gerçekleri doğrultusunda WEB Sitesi Lokalizasyonu ile sayfa metnindeki etkiyi korumakta, böylelikle WEB Sitesi Yerelleştirmesi yapmaktadırlar.  WEB Sayfası Çeviri hizmeti yapısı itibarıyla yazılım ve tercümenin koordineli olarak yürütülmesi gereken bir iştir. OSTİM Akademi Tercüme olarak İnternet Sitesi Çevirisi alanında tecrübeli yeminli tercümanlar vasıtasıyla yapılmakta, talep edilmesi halinde bünyemizde çalışan web tasarım ve yazılım uzmanları tarafından teknik destek sağlanmaktadır.

WEB Site Çeviri Fiyatları

WEB sitesi çeviri ücreti işleme konu sayfa içeriği, web sayfası çevirisi yapılacak hedef dil, teslim süresi ve diğer müşteri talepleri doğrultusunda belirlenmektedir.  Bu kapsamda fiyat bilgisi ve WEB sayfası tercümesi talepleriniz için OSTİM Akademiye iletişim kanallarımız üzerinden ulaşabilirsiniz. Son günlerdeki zor ekonomik koşullarda internet sitesi çeviri ücreti katlanılamayacak ertelenecek bir maliyet olabilir. Ancak zor şartlarda çözüm olarak yurtdışı pazarların sizi bulunduğunuz darboğazdan çıkarmak için iyi bir seçenek olacağını düşündüğünüzde bu maliyet sizin için büyük hedeflerde küçük bir maliyet olarak kalacağını göz ardı etmeyin. Her zaman beraber kazandığımız ticaret partnerlerimize büromuz mümkün olan en uygun internet sitesi tercüme fiyatları sunmayı bir ilke olarak benimsemiştir. Pazarınızı büyütmek için ilk adımı atmakta gecikmeyin. Çok geç olmadan OSTİM Akademi Tercümeyi arayın.