Apostil Tasdikli Tercüme

Bir belgenin yurtdışında geçerliliği olması için apostil onayına sahip olması gerekmektedir. 5 Ekim 1961 tarihli Lahey Anlaşması’nda uluslararası belge geçerliliği apostil onayı şartına bağlanmıştır. Yurtdışında kullanılacak eğitim ya da iş belgelerinin her türlü resmi evrakın kurumlarda geçerli olması için apostil onayı gerekmektedir. Apostil onayının yapılması gereken bazı belgeler şunlardır; eğitim belgeleri, lise, üniversite diplomaları, medeni durumu gösteren belgeler, doğum belgeleri, evlilik cüzdanları, evlenme ehliyeti, vekaletnameler, muvafakat namelerdir. Resmi evraklar için gerekli olan apostil onayı birkaç basamaktan oluşmaktadır. Bu basamakları aşağıda anlatmadan önce tüm işlemleri hallederek tercümesi yapılmış onaylı evrakların size teslim edilmesinin Yeminli Tercüme tarafından yapılan bir hizmet olduğunu hatırlatalım.

Apostil onayının verilebilmesi için öncelikle belgelerin yeminli tercümanlar tarafından çevirisi yapılıp noter tarafından onaylanması gerekmektedir. Ardından noter onaylı evraklar apostil onayı veren kurumlardan apostil mührü ile mühürlenir. Apostil mührü Türkiye’de idari evraklar için valilik ve kaymakamlıklar tarafından adli evraklar ise Ağır Ceza Mahkemesi kuruluşu olan bölgelerde Adalet Komisyonu Başkanları tarafından yapılır. Apostil onay belgelerinde bulunması gereken bilgiler şunlardır; Belgenin ait olduğu, ülkenin adı, kişinin adı soyadı, bireyin sıfatı, mührün hangi makama ait olduğu, düzenleme yeri, düzenlenme ve tasdik tarihi, apostil şerhinin; numarası, düzenleyen makam, imzalayan yetkili unvan ve imzası bilgileridir. Bu bilgilerin eksikliği belgenizi geçersiz kılabilir.

Apostil onayları valiliklerden alınan belgeler ayrıca gidecekleri ülkelerin elçiliklerinde de onaylanarak kullanılabilir hale geleceklerdir. Bu işlem yapılmadan belgeler kullanılamaz olacaktır. Apostil belgelerinin formatı ülkelere göre farklılık göstermekle birlikte içerik bilgileri tamamen aynıdır. Apostil onayı alınan belgeler 5 Ekim 1961 tarihli Lahey Anlaşması’na taraf olan tüm ülkeler için geçerli belgelerdir. Lahey Antlaşmasına taraf olan ülkeler ve apostil geçerli ülkelerin listesini kolaylıkla internet ortamında bulabilirsiniz. Apostil onaylı evrak ihtiyaçlarınızı kolayca karşılamak ve tercümesi yapılan evraklarınızın apostil onayını yaptırmak için Yeminlitercume.com adresinden kolayca sipariş oluşturabilirsiniz. Sizin adınıza işlemleri takip etmemizi isterseniz apostil onayı istiyorum seçeneğini seçerek belgenizin apostil onayı işlemlerinin yapılarak size teslim edilmesini sağlayabilirsiniz.

Yeminli Tercüme ofisinde çalışan Noter Yeminli Tercümanlar tarafından belgelerinizin noter onaylı tercümeleri hazırlanmaktadır. Hazırlanan noter onaylı evrakları sizin adınıza valiliklerde onaylatıp sizlere ulaştırılmasını sağlayabiliriz. Cüzi bir ek ücret ile sizin için bu işlemleri takip edebiliriz. Yeminlitercume.com adresini müşterilerimiz tarafından kolay ulaşılabilir kılmak amacıyla kurduk. Web sitemizden hızlı sipariş oluşturma menüsü ile ihtiyacınız olan onay çeşitleri ve belgelerinizin tercümesini nasıl teslim alacağınızı seçerek hızlıca sipariş oluşturabilir ya da fiyat alabilirsiniz. Oluşturduğumuz canlı destek hattından dilediğiniz zaman sipariş vermeden bilgi alabilir, sipariş oluşturabilir, sorularınıza yanıt alabilirsiniz. Bütün hizmetlerimizle ilgili detaylı bilgi sahibi olmak için canlı destek hattımıza yazmanızı rica ederiz.

Tercüme işlemleri kişilere belirli menfaatler sağladığı için titizlikle yapılası gereken işlemlerdir. Bu sebeple Yeminli Tercüme ofisi olarak aldığımız tüm çeviri işlemlerini ister hukuki ister ticari isterse teknik tercüme olsun hepsini acil tercüme kategorisinde değerlendirerek en hızlı şekilde teslim edilmelerini sağlamaktayız. Hızlı tercüme hizmetini bir opsiyon olarak değil bir hizmet gerekliliği olarak gören kurumumuzda tüm tercümeler zamanında ve doğru olarak teslim edilmektedir. Bu sayede müşterilerimiz vakit kaybetmeden ihtiyaçları olan belge çevirilerine sahip olabilmektedirler. Bir evrakın yeminli tercümanlar tarafından onaylı bir şekilde en hızlı tercüme işlemleri Yeminlitercume.com da yapılmaktadır. Yeminli Tercüme büroları yaptığı hizmetlerin her zaman müşterilerini memnun etmesi amacı gütmekte ve titizlikle çalışmalarını sürdürmektedir.

Merhaba, Yardımcı olmamı istermisiniz?
Contact Sticky Icon
Telefon Whatsapp Teklif Al
Web sitemizde kullanıcı deneyimini geliştirmek için, çerezler kullanılmaktadır. Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.