Pasaport Tercümesi Hizmetleri

Osb Akademi Yeminli Tercüme Bürosunda tüm ülkeler için noter onaylı pasaport tercümesi hizmeti verilmektedir. Yeminli Tercüman ekibimiz çok kısa sürede istediğiniz dile pasaport çevirisi yapmaktadır. Pasaport, yurt içi ve yurt dışı seyahatlerde sıklıkla ihtiyaç duyulan bir belgedir. Pasaportun tercümesi ise, yabancı ülkelerde yapılan seyahatlerde özellikle yasal prosedürlerin tamamlanması için gereklidir. Bu nedenle, hatasız bir tercüme işlemi oldukça önemlidir.

10 Dakikada Pasaport Çevirisi

noter onaylı pasaport çevirisi

Noter Onaylı Pasaport Çevirisi Hizmetleri

Pasaport yabancı ülkelerde kimlik yerine kullanılmaktadır. Aynı şekilde ülkemize gelen yabancılar da kimlik olarak pasaportu kullanmaktadırlar. Ancak resmi muamelelerde yetkili kurum ve kuruluşların yaptığı işlemlere dayanak olarak eklediği belgenin türkçe olması gerekmektedir. Dolayısıyla resmi muamele yapan kişiler işlem yapmayı talep eden yabancı kişilerden noter onaylı pasaport tercümesi istemektedir. Noter onayı olmayan pasaport tercüme belgelerinin Türkiye Cumhuriyetinin kurumlarında kullanılması mümkün değildir.

pasaport tercüme

Pasaport tercümesi, yurt dışında seyahat edenlerin işlemlerini kolaylaştırmak için gereklidir. Bu nedenle, pasaportunuzun çevirisi işlemi, kaliteli ve doğru bir şekilde yapılmalıdır. Yanlış veya eksik bir çeviri, seyahatler sırasında ciddi sorunlara neden olur.

Pasaport Çevirisi Örneği

pasaport cevirisi ornegi

Hatasız Pasaport Çevirisi Nasıl Yapılır?

Hemen her ülkenin pasaportunda ortak dil ingilizcedir. Dolayısıyla tüm pasaport tercüme işleminizi ingilizceden yapıyoruz. Çeviri fiyatlarından hedef dilin belirleyici bir unsur olduğu göz önünde bulunduğunda çeviri bürosunda pasaportunuzun en ucuz çeviri dili olan ingilizceden çevirisinin yapılmasını talep edebilirsiniz. Tüm belgeyi baştan sona tercüme etmiyoruz. Pasaportun resimli ve kimlik bilgileri bulunan sayfasının tercüme edilmesi yeterlidir. Genel olarak tüm pasaportlarda bulunan bilgiler;

 • Ülke adı
 • Pasaport Tipi
 • Pasaport No
 • Adı, Soyadı
 • Doğum Tarihi ve Yeri
 • Milliyeti
 • Cinsiyeti
 • Veren Makam
 • Verildiği Tarih
 • Son Geçerlilik Tarihi
 • Fotoğraf
 • Pasaport sahibinin imzası

Bunun dışında tüm pasaportlarda standart olmamakla birlikte, Baba Adı, Anne Adı, İkamet Adresi, kimlik numarası, pasaport hamiline yapacağı işlemlerde kolaylık sağlanması için ilgili ülkenin bilgilendirme notu v.b. bilgiler bulunmaktadır.

Pasaport Tercümesi işlemini noter yeminli tercümanlar yapar. Yetkili çevirmen pasaport çevirisi yaptıktan sonra mütercimin yeminli olduğu noter de onaylatır.Pasaportun çevirisinde ismin doğru yazıldığı konusunda emin olunmalıdır. Çünkü bundan sonraki tüm işlemler bu çeviriye istinaden yapılacaktır.

Pasaport çevirileri büromuzda çok hızlı bir şekilde teslim edilmektedir. Büromuza gelmeden önce pasaportunuzun reslimli ve kimlik bilgilerinin bulunduğu sayfanın fotoğrafını çekin ve bize gönderin. Çeviriniz siz gelene kadar hazır olsun.

Yök denklik işlemlerinde pasaportunuzda bulunan giriş çıkış kayıtlarının dökümü ve çevirileri de istenmektedir. 

Pasaport çevirisi için kullandığımız dil, seyahat ettiğimiz ülkenin diline göre değişebilir. Örneğin, Türkiye'de pasaport tercüme yaptırmak isteyen bir kişi, tercüme işlemini yapacak çeviri bürosuna, pasaportun tercüme edileceği ülkenin dilini bildirmelidir. Bu sayede, doğru bir şekilde çeviri işlemi yapıyor ve hatalı bir durumla karşılaşmayı önlüyoruz. Pasaport tercümesi işlemi, doğru ve kaliteli bir şekilde yapılmalıdır.

Bunun için, belgenin çevirisni yapacak olan çeviri bürosunun, alanında uzman ve deneyimli çevirmenlere sahip olması önemlidir. Ayrıca, çeviri işlemi yapılacak olan pasaportun eksiksiz tercüme edilmesi gerekmektedir. Pasaportta bulunan herhangi bir bilgi ya da sayfayı tercüme etmemek, seyahatler sırasında sorunlara neden olur. 

En Uygun Pasaport Tercüme Ücreti / Fiyatları

Pasaport çeviri fiyatları konusunda en önemli unsur belgenin hangi dile çevrileceğidir. Bu konuda en doğru bilgiye ulaşmak için müşteri temsilcimizi aramanızla birlikte size gerekli bütün bilgiler verilecektir. Pasaport tercümesi işlemi için piyasa fiyatları, çeviri bürosundan çeviri bürosuna değişebilir. Ancak, fiyatları belirlemekte pasaportun sayfa sayısı, tercüme ettiğimiz dil ve işlem süresi gibi faktörler etkilidir. Bu nedenle, noter tasdikli pasaport çevirisi ihtiyacı olan kişilerin, fiyat konusunda bilgi alarak işlem yapmalarını öneriyoruz.

Bu işlem için standart bir fiyat yoktur. Karıştırılmaması gereken bir husus çeviri ücretiyle noter ücretinin farklı olmasıdır. Pasaport tercüme ücreti / fiyatları yeminli tercüman tarafından veya tercüme bürosu tarafından belirlenmekte ve tahsil edilmektedir. Ancak noter onayı için ilgili noter ayrıca ücret almaktadır.

Resmi Pasaport Çevirisi Ne Kadar Geçerli

Noter onaylı pasaport tercümesi geçerlilik süresi pasaportun geçerlilik süresi kadardır.

Doğru ve Uygun Fiyatlı Pasaport Çevirisi Nerede Yapılır?

Noter Onaylı Pasaport Çevirisi Osb Akademi Tercüme Bürosunda yapılır. Büromuz pasaport Türkçe çeviri yanında tüm dillerde noter onaylı yeminli pasaport tercüme hizmeti vermektedir.