Nüfus Kayıt Örneği Çevirisi

Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği Belgelerinizin tüm dillere çevirisi Ostim Akademi Tercüme tarafından yapılmaktadır. Tecrübeli müşteri temsilcilerimiz yapacağınız işlemlere göre ihtiyacınız olan nüfus kayıt örneği tipi nedir sorunuza cevap vererek sizi doğru şekilde yönlendirmektedir.

nüfus kayıt örneği çevirisi

Nüfus Kayıt Örneği Nedir?

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının kendisinin ve aile bireylerinin nüfusa kayıtlı olan bilgilerini içeren bir belgedir. Yurtdışında eğitim, vize, evlenme vb birçok konuda en çok talep edilen belgedir. Bu işlemelerinizde problem yaşamamanız için nüfus kayıt örneği tercümesi hatasız bir şekilde yapılmış olmalıdır. Peki bu belge hangi bilgileri içermektedir;

  • Nüfusa Kayıtlı Olunan Yer: İl, İlçe, Mahalle/Köy, Cilt ve Hane No
  • BSN; birçok kişi belgeyi eline aldığı zaman bu kısaltmanın ne anlama geldiğini merak eder ve hemen telefonuna nüfus kayıt örneği bsn nedir sorusunu yöneltir. BSN; Birey Sıra Numarası : Nüfus kütüğünde kayıtlı ailede kaçıncı sırada olduğunuzu göstermektedir.
  • Kimlik Bilgileri; Adı, Soyadı, Baba Adı, Ana Adı, Doğum Tarihi ve Yeri
  • Medeni Durumu; Evli, Bekar, Boşanmış, Dul
  • Nüfus Kütüğüne kayıt edilmesi gereken bilgiler; Evlenme, Boşanma, Ölüm, Yerleşim Yeri (il ilçe bağlanmaları vs) yönetimsel değişiklikler

nüfus kayıt örneği tercümesi

Nüfus Kayıt Örneği Nasıl Alınır? Nereden Alınır?

Nüfus Kayıt Örneği şahsın bizzat kendisinin, aile bireylerinden birinin veya vekalet verdiği temsilcisi tarafından herhangi bir Nüfus Müdürlüğünden veya yurtdışında konsolosluklardan alınabilir. Bunun dışında e-devlet uygulaması üzerinden barkodlu belge de indirilebilir.

Barkodlu belgenin geçerliliği 1 ay, nüfus müdürlüğünden temin edilen belgenin geçerliliği 6 aydır.

Yurtdışı işlemlerinde genellikle nüfus kayıt örneği ingilizce talep edilmektedir.

Nüfus Kayıt Örneği İngilizce Nasıl Alınır?

 Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşlarının kullandığı e-devlet üzerinden bu belge halihazırda yalnızca türkçe olarak indirilebilmektedir. Dolayısıyla nüfus kayıt örneği almanca gibi orijinal bir belge indirmek mümkün değildir.

Ostim Akademi Tercüme Nüfus Kayıt Örneği Çevirisi

Büromuzda nüfus kayıt örneği ingilizce tercümesi veya nüfus kayıt örneği almanca tercümesi başta olmak üzere tüm dillerde çeviri yapılmaktadır.

Noter onaylı vukuatlı nüfus kayıt örneği tercümesi yaptırmadan önce belgeyi teslim edeceğiniz kurumun hangi bilgileri içeren bir belge istediği net bir şekilde öğrenilmelidir. Örneğin evlenmek amacıyla bir noter onaylı vukuatlı nüfus kayıt örneği çevirisi yaptırılmak isteniyorsa bu belgenin eski eşleri, evlenme ve boşanma bilgilerini de içermesi gerekmektedir.

vukuatli nüfus kayit örnegi cevirisi

Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği Çevirisi

Vukuatlı belgenin diğer belgeden farkı, daha detaylı bilgileri içeriyor olmasıdır. E-devlet uygulamasında söz konusu belgeyi indirmeden önce ihtiyacınız olan bilgiler sekmeler halinde size sorulmaktadır. Size gerekli olan bilgileri burada tıkayarak alabilirsiniz. Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği çevirisi genellikle noter onaylı ve apostilli olarak talep edilmektedir. Nüfus Müdürlüklerinden temin edilen imzalı ve mühürlü belgelere doğrudan apostil alınabilir ancak barkodlu belgeler için apsotil onayı yapılmamaktadır. Apostil belgenin içeriğini değil ancak belge üzerinde bulunan imza ve mühürlerin gerçekliğini onaylamaktadır. Dolayısıyla barkodlu belgeleri apostil yaptırabilmek için çeviri sonrası onaya götürmek gerekmektedir.

Nüfus Kayıt Örneği Yeminli Tercüme

Yurt dışında bulunan bazı kurumlar belgelerin çevirisinde noter onayına veya bir başka onaya ihtiyaç duymamaktadırlar. Bu durumda profesyonel noter onaylı yeminli tercüman imzası ve kaşesi yeterli olmaktadır. Büromuz bu bağlamda da isteyen kurumlar içinde çeviri sertifikası da düzenlemektedir.

Ostim Akademi nüfus kayıt örneği belgelerinizi istediğiniz dile tercüme ederek, noter onaylı ve apostil onaylı şekilde teslim etmektedir.