İngilizce Yeminli Tercüme, Çeviri, Tercümanlık Hizmetleri

İngilizce dünya genelinde en çok konuşulan ikinci dil olmasına karşın ilk ve tek evrensel ortak dil olarak geçerliliğini sürdürmektedir. Geçtiğimiz yüzyılda dünya savaşlarından sonra İngiltere ve Amerika Birleşik Devletleri’nin hızlı bir şekilde artan kültürel ve ekonomik yayılımının neticesinde dünya için vazgeçilmez evrensel bir dil olmuştur. Buna paralel olarak teknolojinin, bilimin, ticaretin ve sanatın ortak dili olmuştur. İngiliz Milletler Topluluğu, Birleşmiş Milletler, NATO, UNESKO, IMF, WTO gibi sayısız uluslararası örgütün ortak dili bu dildir.

İngilizce Türkçe Çeviri – Türkçe İngilizce Çeviri

Yukarıda sayılan nedenlerle doğal olarak birçok ülkede milyonlarca belge, evrak bu dile veya bu dilden yerel dile tercüme edilmektedir. Uluslararası ticari, politik, kültürel toplantılarda söz konusu dili konuşamayan kişiler için çok sayıda yeminli İngilizce tercüman simultane tercüme yapmaktadır.

Tercüme işi yapacak kişi her iki dili de iyi konuşmanın yanı sıra çeviri konusuna da hâkim olmalıdır. Yani Türkçeyi ve İngilizceyi ne kadar iyi konuşursanız konuşun medikal İngilizce çeviri yapmanız neredeyse olanaksızdır. Doktorların yazdığı Türkçe raporları kaçımız anlayabiliyoruz, kaldı ki bu anladığımızı İngilizceye tercüme edebilelim. Aynı şekilde teknik mühendislik konuları, hukuk çeviri, dava belgeleri tercümesi, İngilizce Türkçe akademik çeviri ve benzeri birçok konuya kendi alanında uzman kişiler tarafından işlem yapılmalıdır.

ingilizce yeminli tercüme hizmetleri

OSTİM İNGİLİZCE YEMİNLİ TERCÜME BÜROSU

Büromuz tüm dillerin yanında İngilizce çeviri hizmeti de vermektedir. Çok sayıda profesyonellerden oluşan İngilizce çevirmen kadromuz birçok alanda uzmanlık alanına ayrılmış şekilde hizmet vermektedir. Örneğin İngilizce çeviri Türkçe işi yapan her tercüman İngilizce akademik çeviri işini yapmamaktadır. Ancak bu konuda uzman olan kişiler Türkçe İngilizce makale çeviri hizmeti vermektedir.

Ofisimizde yazılı belge tercümesinin yanı sıra İngilizce çeviri sesli, İngilizce çeviri kamera, İngilizce çeviri fotoğraflı ve benzer birçok alanda da hizmet verilmektedir. Toplantılara, online görüşmelere ana dilde sözlü tercüme desteği sağlıyoruz.

İNGİLİZCE ÇEVİRİ FİYATLARI

Önceki paragraflarda da bahsedildiği şekilde İngilizce tüm dünyanın ortak dilidir. Bu durumun Türkçe İngilizce çeviri ücretleri konusunda hem olumlu hem de olumsuz anlamda etkisi olmaktadır. Şöyle ki, bu dilde iş yapan tercüman sayısı oldukça fazladır ve kolay ulaşılabilir, bu nedenle de ucuza iş yaptırılabilir. Ancak diğer yandan söz konusu dil hakkında hemen herkesin şöyle ya da böyle bir bilgisi olduğu için, çevrilmiş belgelerdeki hatalar kolayca tespit edilebilir. Bu nedenle hedef belgenin mutlak suretle hatasız olması gerekmektedir. Örneğin Arapçadan Türkçeye dönüştürülmüş bir belgeyi kaç kişi doğruluğunu sorgulayabilir. Dolayısıyla daha büyük maliyetlere katlanmamak için işinizi konusunda uzman ehil kişilere teslim etmelisiniz. Bu kapsamda genel matbu belge işlemleri boşluksuz bin karakterlik tarife üzerinden gerçekleştirilmektedir. Bunun dışında işe konu olan belgelerin akademik, ticari, hukuki gibi nerede kullanılacağına göre ilgili uzmanla ortak bir fiyat belirlenmektedir.