"Büromuz yazılı ve sözlü İngilizce Tercüme ihtiyaçlarınız için tüm alanlarda hizmetinizdedir. İngilizce yeminli tercüman kadromuz teknik, hukuki, tıbbi, akademik çeviri gibi pek çok alanda özel olarak uzmanlaşmış kişilerdir."

ingilizce tercüme

Son derece tecrübeli İngilizce Tercüman kadromuzla genel, teknik, hukuki, tıbbi, akademik ve benzeri tüm alanlarda profesyonel İngilizce tercüme hizmeti veriyoruz. İhtiyaçlarınıza göre İngilizce yeminli tercüme, noter onaylı çeviri, toplantılarınıza çevirmen desteği gibi ihtiyacınız ne olursa olsun size özel çözümler sunuyoruz. Projelerinizde çeviri aşamasından, noter onayı, apostil onayı, konsolosluk ve dışişleri bakanlığı evrak tasdik aşamalarının tamamını sizin adınıza yapıyoruz. Konumunun Dünya üzerinde hangi noktada olursa olsun siz telefona ulaşabiliyorsanız bize de ulaşabiliyorsunuz.

online ingilizce tercüme

kaliteli ingilizce tercüme

noter onaylı ingilizce tercüme

Zamanında Teslim İngilizce Tercüme

Online İngilizce Tercüme

Kalite Garantili İngilize Tercüme

Noter Onaylı İngilize Tercüme

Zamanında Teslim Garantili İngilizce Tercüme

Uzun yıllardır pek çok kurumun İngilizce tercüme konusundaki hassasiyetlerini yakından takip ediyoruz. Bu doğrultuda tecrübemize istinaden müşterilerimizi en doğru şekilde yönlendirmeye gayret ediyoruz. Örneğin bazı ülkeler İngilizce tercüme edilmiş belge ile birlikte çeviri sertifikası da talep etmektedir. Yurt içinde ve dışında hangi dış temsilcilik, kurum belgeleri ne şekilde talep ediyor yakından takip ediyoruz.

ingilizce tercümeİngilizce Tercüme, Yeminli Tercüman, Noter Onaylı Tercüme

Dünya genelinde en çok konuşulan ikinci dil olmasına karşın İngilizce ilk ve tek evrensel ortak dil olarak geçerliliğini sürdürmektedir. Geçtiğimiz yüzyılda dünya savaşlarından sonra İngiltere ve Amerika Birleşik Devletleri’nin hızlı bir şekilde artan kültürel ve ekonomik yayılımının neticesinde dünya için vazgeçilmez evrensel bir dil olmuştur. Buna paralel olarak teknolojinin, bilimin, ticaretin ve sanatın ortak dili olmuştur. İngiliz Milletler Topluluğu, Birleşmiş Milletler, NATO, UNESKO, IMF, WTO gibi sayısız uluslararası örgütün ortak dili bu dildir. Bu nedenle pek çok ülkede pek çok kurum yerel dil dışında resmi belgelerde İngilizce belge de kabul etmektedir. Profesyonel İngilizce yeminli tercüman kadromuzla tüm İngilizce tercüme taleplerinizi karşılıyoruz. Noter Onaylı Tercüme, konsolosluk ve dışişleri evrak tasdik hizmetleri danışmanlarımızla daha kolay!!!

arapça ingilizce tercüme

Kaliteli, Hızlı, Uygun Fiyatlı İngilizce Türkçe Çeviri Hizmeti

Yukarıda sayılan nedenlerle doğal olarak birçok ülkede milyonlarca belge, evrak bu dile veya bu dilden yerel dile tercüme edilmektedir. Uluslararası ticari, politik, kültürel toplantılarda söz konusu dili konuşamayan kişiler için çok sayıda çevirmen simultane İngilizce tercüme yapmaktadır. İngilizce Türkçe tercüme yapan çevirmen hedef dilde olabildiğince yerelleştirme yapmalıdır. Bu nedenle İngilizceden Türkçeye tercüme yapan kişinin ana dilinin Türkçe olmasını tercih ediyoruz. Bunun nedeni ana dili Türkçe olan kişi için İngilizceyi Türkçeye çevirme aksi duruma göre çok daha kolaydır.

Kaynak metnimiz İngilizce. Ve biz bunu Türkçeye çevirmek istiyorsak öncelikle bu belgenin Türkiye’de kullanılan karşılığının ne olduğuna karar vermeliyiz. Sonrasında bu belgenin bir örneğini göz önünde tutarak çevirimizi bu şekilde yapmalıyız. Böylece belgenin yerelleştirilmesi konusunda büyük ölçüde mesafe kat etmiş oluruz. Elbette tecrübeli bir İngilizce tercüman bu belgeleri iki taraflı olarak defalarca incelemiş ve kavramlara yüzde yüz hâkim durumda olmalıdır.

rusça ingilizce tercüme

Profesyonel, Hedefe Uygun Türkçe İngilizce Çeviri Hizmeti

Genellikle deneyimsiz bir İngilizce tercüman için bu yönde tercüme yapmak daha zordur. Bunun nedeni çevirmenin ana dilinin filolojik yapısına hâkim olduğu kadar İngilizcenin filolojik yapısına yeterince hâkim olamamasıdır. Bu nedenle büromuzca Türkçe İngilizce tercüme konusunda oldukça deneyimli profesyoneller tercih edilmektedir. Çevirmenlerimizi özellikle İngilizce konuşulan ülkelerde uzun süre yaşamış kişiler arasından seçiyoruz.

Türkçe İngilizce tercüme yapılacağı zaman belgenin kullanılacağı hedef ülke de çok önemlidir. Bildiğimiz üzere İngilizce pek çok ülkede resmi dil olarak kullanılmaktadır. Dolayısıyla, ilk yapmamız gereken hedef ülkede kaynak belgemizin eşdeğerini tespit etmektir. Örneğin Türkçe bir doğum doğum belgesinin İngilizce çevirisini Avustralya’da bir kuruma vereceğimiz zaman, işe başlamadan önce Avustralya’da kullanılan bir doğum belgesini önümüze örnek olarak koymamış işimizi son derece kolaylaştıracaktır. Böylece, İngilizce tercüme konusunda son derece kaliteli bir yerelleştirme yapabiliriz.

almanca ingilizce tercüme

Diğer Dillerde İngilizce Tercüme

Türkçe dışındaki dillerde de geniş kapsamlı İngilizce tercüme hizmetleri sunuyoruz. Uzman İngilizce tercüman kadromuz sayesinde, farklı dillerden İngilizceye ve İngilizceden diğer dillere yüksek kalitede çeviri hizmeti sağlıyoruz. Akademik metinlerden ticari dokümanlara, hukuki belgelerden teknik raporlara kadar geniş bir yelpazedeki metinleri kapsayan hizmetlerimizle, ihtiyaçlarınıza özel çeviri almanıza yardımcı oluyoruz.

ingilizce yeminli tercümanÖzgün Hedef Odaklı İngilizce Almanca Çeviri

Profesyonel İngilizce Tercüme hizmetlerinin en çok talep gören alt sahalarından biride Almanca İngilizce Çeviri desteğidir. Büromuzda İngilizce Almanca Tercüme hizmeti de verilmektedir. Almanca konuşulan pek çok ülkede çok sayıda kurum ve kuruluş İngilizce belge de kabul etmektedir. Dolayısıyla büromuzda Almanca İngilizce dil çiftinde de oldukça yoğun iş hacmi mevcuttur. Tercümanlarımız bu konuda da kaliteli ve hızlı hizmetle müşterilerimize profesyonel destek sağlamaktadır.

Deneyimli İngilizce tercüman kadromuz, farklı endüstrilerden gelen metinleri hedef ülkeye göre Almanca diline çevirir.  Her türlü belge, rapor, teknik doküman veya kurumsal iletişim materyali gibi çeşitli metinler için profesyonel çeviri hizmetleri sunuyoruz

 

yeminli rusça ingilizce tercümeResmi Taleplere Uygun İngilizce Rusça Çeviri

Ülkemiz pek çok konuda Rusya ve Rusça konuşulan ülkeler ile siyasi, ticari ve kültürel olarak ilişki içindedir. Bu nedenle Rusça Türkçe dil çiftine ek olarak İngilizce Rusça tercüme konusunda da hatırı sayılır düzeyde iş hacmi olmaktadır. OSB Akademi bu alanda seçkin tercümanlarıyla hizmetinizdedir. Tüm teknik, yazılı ve sözlü alanlarda Rusça İngilizce çeviri desteği sağlıyoruz. İngilizce tercüme hizmetlerinde Rusçanın önemli bir yerinin olduğunun farkında olarak, sizin için özel bir kadro oluşturduk.

 

fransızca ingilizce tercümeÖzgün, Yerelleştirilmiş İngilizce Fransızca Çeviri

Uluslararası pek çok kurumun resmi dilleri arasında Fransızca ve İngilizce ortak dildir. NATO buna çok güzel bir örnektir. NATO/OTAN birlikte yazılmaktadır. Bu nedenle İngilizce Fransızca tercüme konusunda da talepler olmaktadır. Ayrıca Fransızca bilen pek çok tercüman aynı zamanda İngilizce de bilmektedir. Kadromuz söz konusu dil çiftinde yetkin tercümanlar barındırmaktadır. İngilizce Tercüme hizmetlerimiz kapsamında Fransızca İngilizce içinde de profesyonel kadromuz hizmetinizdedir. Tüm ihtiyaçlarınız için profesyonel desteğe hazırız. Fransızca İngilizce bizim işimiz.

 

ispanyolca ingilizce tercümeDoğru Hızlı ve Kaliteli İngilizce İspanyolca Çeviri

Dünyada yaygın şekilde konuşulan dillerden biri de İspanyolcadır. Dolayısıyla İspanyolca İngilizce çeviri dil çiftinde de çokça tercüme talebi gelmektedir. Bu nedenle İngilizce tercüme hizmetlerimizde İspanyolca ve lehçelerine özel bir bölüm ayırdık. Büromuz İngilizce İspanyolca tercüme konusunda uzman kadroya sahiptir. Çevirmen uzmanlarımız hispanik ülkeler için yerelleştirme yapabilecek yetkin kişilerden oluşmaktadır.

arapça ingilizce tercümeHedef Ülkeye Uygun İngilizce Arapça Çeviri

Profesyonel İngilizce tercüme hizmetlerimizde en önemli başlıklardan biridir. Arap ülkelerinin pek çoğunda belgeler İngilizce olarak ta kabul edilmektedir. Veya belgeler Arapça ve İngilizce olarak çift dilli olarak ta kullanılmaktadır. Ülkemizde de çok sayıda Arap kökenli insan nüfusu yaşamaktadır. Bu nedenle Arapça İngilizce çeviri konusunda oldukça yoğun talep gelmektedir. Bu durumu göz önünde bulunduran büromuz söz konusu dil çiftinde özel kadro oluşturmuştur. Özel kadromuz İngilizce Arapça tercüme konusunda son derece deneyimli çevirmenlerden oluşmaktadır. Çevirmenlerimiz her alanda Arapça İngilizce tercüme konusunda profesyonel hizmet sağlamaktadır.

 

yeminli italyanca ingilizce tercüme

Yerelleştirilmiş İçerikle İngilizce İtalyanca Çeviri

Ülkemizden çok sayıda öğrenci İtalya da öğrenim görmek için başvuru yapmaktadır. Söz konusu nedenden dolayı İngilizce tercüme hizmetlerimizde bu alanda tecrübe sahibiyiz. İtalya’da bulunan üniversiteler İngilizce de eğitim vermektedir. Özellikle burs ve akademik başvurular için İtalyanca İngilizce çeviri talebi olmaktadır. Büromuzda bu dönemde her yıl yüzlerce İtalyanca İngilizce tercüme yapılmaktadır. Üst seviyede İngilizce bilen kendisini kanıtlamış İtalyanca tercüman arkadaşlarımız her alanda destek vermeye hazırdır.

 

çince ingilizce tercümeDeneyimli Tercümanlardan İngilizce Çince Çeviri

Çince ticaretin ve ekonominin vazgeçilmez parçasıdır. Çinin bütün dünya pazarlarında var olması Çinceyi ayrıca önemli bir konuma taşımaktadır. OSB Akademi Çince İngilizce çeviri ihtiyaçlarında hem sözlü hem de yazılı desteğe hazırdır. Tercümanlarımız İngilizce Çince tercüme konusunda son derece deneyimli ve yetkindir. Bu konuda kesintisiz hizmet vermektedir. İngilizce Tercüme hizmetlerinde hem modern Çince hem de geleneksel Çince yönüne çeviri hizmeti veriyoruz.

ingilizce makale tercümeİngilizce Makale Çeviri

Akademik çeviri kendi başına özel uzmanlık gerektiren bir alandır. İngilizce makale yazılması için özel eğitim alınmış olmalıdır. Talep edilen İngilizce makale tercüme söz konusu alanda eğitim almış ve bu konuda kendisini geliştirmiş kişiler tarafından yapılmalıdır. Tez özeti, abstract ve akademik makaleler pek çok denetimden geçmektedir. Makale tercümesinden sonra aynı zamanda son okuma da yapılmalıdır. Büromuz İngilizce tercüme branşımızda makale çevirisine özel önem vererek, yalnızca bu konuda profesyonellerle çalışmaktadır.

en ucuz ingilizce tercüme

Müşterilerimize Özel İngilizce Çeviri Fiyatları

Önceki paragraflarda da bahsedildiği şekilde İngilizce tüm dünyanın ortak dilidir. Bu durumun Türkçe İngilizce tercüme ücretleri konusunda hem olumlu hem de olumsuz anlamda etkisi olmaktadır. Şöyle ki, bu dilde iş yapan tercüman sayısı oldukça fazladır ve kolay ulaşılabilir, bu nedenle de ucuza iş yaptırılabilir. Ancak diğer yandan söz konusu dil hakkında hemen herkesin şöyle ya da böyle bir bilgisi olduğu için, çevrilmiş belgelerdeki hatalar kolayca tespit edilebilir. Bu nedenle hedef belgenin mutlak suretle hatasız olması gerekmektedir. Örneğin Arapçadan Türkçeye dönüştürülmüş bir belgeyi kaç kişi doğruluğunu sorgulayabilir. Dolayısıyla daha büyük maliyetlere katlanmamak için işinizi konusunda uzman ehil kişilere teslim etmelisiniz. Bu kapsamda genel matbu belge işlemleri boşluksuz bin karakterlik tarife üzerinden gerçekleştirilmektedir. Bunun dışında İngilizce tercüme işine konu olan belgelerin akademik, ticari, hukuki gibi nerede kullanılacağına göre ilgili uzmanla ortak bir fiyat belirlenmektedir.  Fiyat belirlenmesi konusunda başlıca belirleyici unsurlar;

  • Hedef veya kaynak dil

  • Yazılı proje karakter hacmi

  • Projenin zorluk katsayısı

  • Proje için öngörülen süre

  • Sözlü tercümeler için lokasyon

  • Sözlü projenin süresi

  • Tercüman Talebi

kurumsal ingilizce tercümeOSB Akademi İngilizce Tercüme Hizmetinde Kurumsal Çözümler

Büromuz, İngilizce tercüme hizmetlerinde kurumsal çözüm önerileri sunmaktadır. Kurumunuzun uluslararası piyasada etkin iletişim kurabilmesi ve global pazarda rekabet edebilmesi için doğru çeviri hizmetleri hayati önem taşır. OSB Akademi, uzman İngilizce tercüman kadrosuyla karmaşık metinleri hassasiyetle çevirir ve yerelleştirir. Aynı zamanda, özgün içeriğin dil ve kültür bütünlüğünü korurken, hızlı teslimat süreçleri ile iş akışınızı destekler. OSB Akademi'nin çözüm odaklı yaklaşımı, kesintisiz iletişimi sağlamak ve kurumsal başarınızı uluslararası düzeyde güçlendirmek için ideal bir ortaklık sunmaktadır.

Farklı sektörlerde faaliyet gösteren işletmelerin ihtiyaçlarına yönelik özel çözümler sunuyoruz. OSB Akademi uzman İngilizce tercüman kadrosuyla teknik belgelerdeki içeriklerinizi titizlikle tercüme eder. Hem teknik metinlerdeki ayrıntıları doğru bir şekilde yansıtmak hem de pazarlama metinlerinde duygusal etkiyi muhafaza etmek gibi farklı gereksinimleri karşılayan geniş bir yelpazede hizmet sunuyoruz. Bu sayede yurt dışı pazarlarda hedef kitlenize daha kolay ulaşmanıza yardımcı oluyoruz.

İşletmelerin özel ihtiyaçlarına uygun bir fiyatlandırma politikası sunuyoruz. İşletmelerin çeşitli sektörlerde faaliyet göstermesi ve farklı tercüme gereksinimlerinin olmasını göz önünde bulunduruyoruz. Bu kriterlere göre uygun fiyat teklifleri sunuyoruz. İngilizce tercüme edilmesi gereken metin türü, uzunluğu, dil çifti ve aciliyet gibi faktörleri değerlendiriyoruz. Kurumlara özel adil ve rekabetçi fiyatlar sunarken, kaliteyi de asla göz ardı etmiyoruz. Doğruluk, dil ve teknik jargon hassasiyeti, terminoloji uyumu gibi unsurları gözetiyoruz.

Çözüm ortağı işletmelerimizin bütçelerine ve proje ölçeğine uygun esnek seçenekler sunuyoruz. Küçük ölçekli işletmelerden büyük kurumsal firmalara kadar her türlü müşterimizin ihtiyaçlarını dikkate alarak uygun fiyat çözümleri sunuyoruz.

İngilizce Tercüme Hizmetlerinde Neden Osb Akademi

OSB Akademi Tercüme, zengin deneyimi ve uzman çevirmen kadrosuyla İngilizce tercüme hizmetlerinde öne çıkmaktadır. Kalite odaklı yaklaşımımız ve dil hassasiyetine verdiğimiz önemle, metinlerin anlamını ve tonunu korurken global iletişim ihtiyaçlarınızı karşılamaktayız. Farklı sektörlerden gelen metinlerin kapsamlı çevirisi konusundaki uzmanlığımızla, OSB Akademi Tercüme olarak tercüme ihtiyaçlarınıza profesyonel ve güvenilir çözümler sunuyoruz.

Ostim Akademi inglizce çeviri konusunda tüm alanlarda hizmet vermektedir. İngilizce Tercüme bizim işimiz