"Büromuz yazılı ve sözlü İngilizce Çeviri ihtiyaçlarınız için tüm alanlarda hizmetinizdedir. İngilizce yeminli çevirmen kadromuz teknik, hukuki, tıbbi, akademik çeviri gibi pek çok alanda özel olarak ingilizce tercüme alanında uzmanlaşmış kişilerdir."

İngilizce Çeviri, Yeminli Tercüman, Noter Onaylı Terücme

İngilizce tercüme dünya genelinde en çok konuşulan ikinci dil olmasına karşın ilk ve tek evrensel ortak dil olarak geçerliliğini sürdürmektedir. Geçtiğimiz yüzyılda dünya savaşlarından sonra İngiltere ve Amerika Birleşik Devletleri’nin hızlı bir şekilde artan kültürel ve ekonomik yayılımının neticesinde dünya için vazgeçilmez evrensel bir dil olmuştur. Buna paralel olarak teknolojinin, bilimin, ticaretin ve sanatın ortak dili olmuştur. İngiliz Milletler Topluluğu, Birleşmiş Milletler, NATO, UNESKO, IMF, WTO gibi sayısız uluslararası örgütün ortak dili bu dildir. Bu nedenle pek çok ülkede pek çok kurum yerel dil dışında resmi belgelerde İngilizce belge de kabul etmektedir.

ingilizce yeminli çeviri tercüme tercümanlık bürosu

İngilizce Türkçe Çeviri

Yukarıda sayılan nedenlerle doğal olarak birçok ülkede milyonlarca belge, evrak bu dile veya bu dilden yerel dile tercüme edilmektedir. Uluslararası ticari, politik, kültürel toplantılarda söz konusu dili konuşamayan kişiler için çok sayıda yeminli İngilizce tercüman simultane tercüme yapmaktadır. İngilizce Türkçe tercüme yapan çevirmen hedef dilde olabildiğince yerelleştirme yapmalıdır. Bu nedenle İngilizceden Türkçeye tercüme yapan kişinin ana dilinin Türkçe olmasını tercih ediyoruz. Bunun nedeni ana dili Türkçe olan kişi için İngilizceyi Türkçeye çevirme aksi duruma göre çok daha kolaydır.

Türkçe İngilizce Çeviri

Genellikle İngilizce tercüman için bu yönde tercüme yapmak daha zordur. Bunun nedeni genellikle çevirmenin ana dilinin filolojik yapısına hakim olduğu kadar İngilizcenin filolojik yapısına hakim olamamasıdır. Bu nedenle büromuzca Türkçe İngilizce tercüme konusunda oldukça deneyimli profesyoneller tercih edilmektedir. Çevirmenlerimizi özellikle İngilizce konuşulan ülkelerde uzun süre yaşamış kişiler arasından seçiyoruz.

İngilizce Tercüman – Yeminli Çevirmenlik

Tercüme işi yapacak kişi her iki dili de iyi konuşmanın yanı sıra çeviri konusuna da hâkim olmalıdır. Yani Türkçeyi ve İngilizceyi ne kadar iyi konuşursanız konuşun medikal İngilizce çeviri yapmanız neredeyse olanaksızdır. Doktorların yazdığı Türkçe raporları kaçımız anlayabiliyoruz, kaldı ki bu anladığımızı İngilizceye tercüme edebilelim. Aynı şekilde teknik mühendislik konuları, hukuk çeviri, dava belgeleri tercümesi, İngilizce Türkçe akademik çeviri ve benzeri birçok konuya kendi alanında uzman kişiler tarafından işlem yapılmalıdır.

Çok Kazanan İngilizce Çevirmenin sahip olması gereken özellikler;

 • İngilizcenin fonetik, filolojik ve gramer bilgisi konusunda yetkin olmalıdır.
 • İngilizce belgenin kullanılacağı hedef ülke için yerelleştirme yapabilmelidir.
 • Araştırma yöntemlerini iyi bilmelidir. Eksik olduğu alanlarda hedef ülke kaynakların tarayabilmelidir.
 • Verilen projeyi hatasız olarak en kısa sürede teslim edebilmelidir. Kaliteli tercüme kadar yeterince hızlı olmak ta çok önemlidir.
 • İş disiplinine sahip olmalı, projeleri zamanından önce teslim etmelidir.
 • Ulaşılabilir olmalı, müşteri ile iletişim halinde olmalıdır.

İngilizce Yeminli Tercüme Bürosu

ingilizce tercüman çevirmen tercüme bürosu

Büromuz tüm dillerin yanında İngilizce çeviri hizmeti de vermektedir. Çok sayıda profesyonellerden oluşan İngilizce çevirmen kadromuz birçok alanda uzmanlık alanına ayrılmış şekilde hizmet vermektedir. Örneğin İngilizce çeviri Türkçe işi yapan her tercüman İngilizce akademik çeviri işini yapmamaktadır. Ancak bu konuda uzman olan kişiler Türkçe İngilizce makale çeviri hizmeti vermektedir. Büromuzda Türkçe İngilizce çeviri yanı sıra diğer dillerde de çeviri hizmeti verilmektedir.

İngilizce Almanca Çeviri

Büromuzda İngilizce Almanca Tercüme hizmeti de verilmektedir. Almanca konuşulan pek çok ülkede çok sayıda kurum ve kuruluş İngilizce belge de kabul etmektedir. Dolayısıyla büromuzda Almanca İngilizce dil çiftinde de oldukça yoğun iş hacmi mevcuttur. Tercümanlarımız bu konuda da kaliteli ve hızlı hizmetle müşterilerimize profesyonel destek sağlamaktadır.

İngilizce Rusça Çeviri

Ülkemiz pek çok konuda Rusya ve rusça konuşulan ülkeler ile siyasi, ticari ve kültürel olarak ilişki içindedir. Bu nedenle rusça türkçe dil çiftine ek olarak ingilizce rusça tercüme konusunda da hatırı sayılır düzeyde iş hacmi olmaktadır. Ostim Akademi bu alanda seçkin tercümanlarıyla hizmetinizdedir.

İngilizce Fransızca Çeviri

Uluslararası pek çok kurumun resmi dilleri arasında fransızca ve ingilizce ortak dildir. NATO buna çok güzel bir örnektir. NATO/OTAN birlikte yazılmaktadır. Bu nedenle ingilizce fransızca tercüme konusunda da talepler olmaktadır. Ayrıca fransızca bilen pek çok tercüman aynı zamanda ingilizce de bilmektedir. Kadromuz söz konusu dil çiftinde yetkin tercümanlar barındırmaktadır. Bu alandaki ihtiyaçlarınız için profesyonel desteğe hazırız. Fransızca İngilizce bizim işimiz.

İngilizce İspanyolca Çeviri

Dünyada yaygın şekilde konuşulan dillerden biri de ispanyolcadır. Dolayısıyla ispanyolca ingilizce çeviri dil çiftinde de çokça tercüme talebi gelmektedir. Büromuz ingilizce ispanyolca tercüme konusunda uzman kadroya sahiptir. Çevirmen uzmanlarımız hispanik ülkeler için yerelleştirme yapabilecek yetkin kişilerden oluşmaktadır.

İngilizce Arapça Çeviri

Arap ülkelerinin pek çoğunda belgeler ingilizce olarak ta kabul edilmektedir. Veya belgeler arapça ve ingilizce olarak çift dilli olarak ta kullanılmaktadır. Ülkemizde de çok sayıda Arap kökenli insan nüfusu yaşamaktadır. Bu nedenle arapça ingilizce çeviri konusunda oldukça yoğun talep gelmektedir. Bu durumu göz önünde bulunduran büromuz söz konusu dil çiftinde özel kadro oluşturmuştur. Özel kadromuz ingilizce arapça tercüme konusunda son derece deneyimli çevirmenlerden oluşmaktadır. Çevirmenlerimiz her alanda arapça ingilizce tercüme konusunda profesyonel hizmet sağlamaktadır.

İngilizce İtalyanca Çeviri

Ülkemizden çok sayıda öğrenci İtalya da öğrenim görmek için başvuru yapmaktadır. İtalyada bulunan üniversiteler ingilizce de eğitim vermektedir. Özellikle burs ve akademik başvurular için italyanca ingilizce çeviri talebi olmaktadır. Büromuzda bu dönemde her yıl yüzlerce italyanca ingilzice tercüme yapılmaktadır. Üst seviyede ingilizce bilen kendisini kanıtlamış italyanca tercüman arkadaşlarımız her alanda destek vermeye hazırdır.

İngilizce Çince Çeviri

Çince ticaretin ve ekonominin vazgeçilmez parçasıdır. Çinin bütün dünya pazarlarında var olması çinceyi ayrıca önemli bir konuma taşımaktadır. Ostim Akademi çince ingilizce çeviri ihtiyaçlarında hem sözlü hem de yazılı desteğe hazırdır. Tercümanlarımız ingilizce çince tercüme konusunda son derece deneyimli ve yetkindir. Bu konuda kesintisiz hizmet vermektedir.

Büromuz İngilizceden tüm dillere, tüm dillerden İngilizceye çeviri konusunda hizmet vermektedir.

İngilizce Makale Çeviri

Akademik çeviri kendi başına özel uzmanlık gerektiren bir alandır. İngilizce makale yazılması için özel eğitim alınmış olmalıdır. Talep edilen ingilizce makale tercüme söz konusu alanda eğitim almış ve bu konuda kendisini geliştirmiş kişiler tarafından yapılmalıdır. Tez özeti, abstract ve akademik makaleler pek çok denetimden geçmektedir. Makale tercümesinden sonra aynı zamanda son okuma da yapılmalıdır.

İngilizce Çeviri Fiyatları

Önceki paragraflarda da bahsedildiği şekilde İngilizce tüm dünyanın ortak dilidir. Bu durumun Türkçe İngilizce çeviri ücretleri konusunda hem olumlu hem de olumsuz anlamda etkisi olmaktadır. Şöyle ki, bu dilde iş yapan tercüman sayısı oldukça fazladır ve kolay ulaşılabilir, bu nedenle de ucuza iş yaptırılabilir. Ancak diğer yandan söz konusu dil hakkında hemen herkesin şöyle ya da böyle bir bilgisi olduğu için, çevrilmiş belgelerdeki hatalar kolayca tespit edilebilir. Bu nedenle hedef belgenin mutlak suretle hatasız olması gerekmektedir. Örneğin Arapçadan Türkçeye dönüştürülmüş bir belgeyi kaç kişi doğruluğunu sorgulayabilir. Dolayısıyla daha büyük maliyetlere katlanmamak için işinizi konusunda uzman ehil kişilere teslim etmelisiniz. Bu kapsamda genel matbu belge işlemleri boşluksuz bin karakterlik tarife üzerinden gerçekleştirilmektedir. Bunun dışında işe konu olan belgelerin akademik, ticari, hukuki gibi nerede kullanılacağına göre ilgili uzmanla ortak bir fiyat belirlenmektedir.  Fiyat belirlenmesi konusunda başlıca belirleyici unsurlar;

 • Hedef veya kaynak dil
 • Yazılı proje karakter hacmi
 • Projenin zorluk katsayısı
 • Proje için öngörülen süre
 • Sözlü tercümeler için lokasyon
 • Sözlü projenin süresi
 • Tercüman Talebi

Ostim Akademi inglizce çeviri konusunda tüm alanlarda hizmet vermektedir. İngilizce Tercüme bizim işimiz