Formül A Uluslararası Doğum Belgesi

Birçok kişi çeşitli sebeplerle yurt dışına çıkmakta ve gittiği ya da gideceği ülkeler kendisinden bir takım belgeler istemektedir. Bunların en başında gelenlerden biri formül a doğum belgesi evrakıdır. Formül a belgesi çoğu zaman doğum raporu ile karıştırılmaktadır. Ancak ikisi çok farklı dokümanlardır. Son dönemde yurt dışına gidecek olanların sıklıkla ihtiyaç duyduğu belgenin nereden alınabileceği, nasıl alınabileceği, kimler tarafından alınabileceği, yurt dışında nasıl temin edileceği, apostilli alınması gibi başlıklar altında aramalar yapılmaktadır.

Bu kapsamda müşteri temsilcimize gelen talep ve sorulara en hızlı biçimde cevap verilmektedir. Belgenin tercümesi de bu konuda ihtiyaç duyulan ana başlıklardandır. Belgenin götürüleceği ülkenin diline çevirisinin yapılması için bizimle iletişime geçmenizle birlikte doğum belgenizin tercümesi, noter onayı ve apostil onayı alınarak tarafınıza teslim edilir.

 

Doğum Kayıt Belgesi Formül A çeviri talepleriniz en kısa zamanda karşılanmaktadır.

doğum belgesi

 

Doğum Belgesi Nedir?

Öncelikle belgenin ne olduğunu anlayarak konuya giriş yapmalıyız. Formül A belgesi tam adı ile “Formül A Uluslararası Doğum Kayıt Örneği” olarak bilinen belgedir. Bu belgede şahsınıza ait kimlik bilgileri ile birlikte annenizin adı, babanızın adı ve doğum yeriniz ve doğum tarihi gibi bilgileriniz detaylı biçimde gösterilmektedir. Belgenin düzenlenmesinin ve istenmesinin tam amacı da, evrakın adından da anlaşılabildiği gibi doğum bilgilerinizin doğduğunuz ülke onayı ile resmi ve tam olarak tespit edilmesidir. Formul A 8 Eylül 1976 tarihli Viyana Sözleşmesine istinaden Uluslararası Ahvali Şahsiye Komisyonu tarafından belirlenen bir formdur.

Sözleşmeye taraf ülkeler arasında kullanılmak üzere ortak bir şablon belirlenmiştir. Söz konusu belge Türkçe, İngilizce, Fransızca, Almanca, İtalyanca, İspanyolca, Portekizce, Yunanca, Felemenkçe ve Güney Avrupa Slav Dili olmak üzere toplam 10 dile sahiptir. Ayrıca tüm maddelerin ne anlama geldiği yukarıdaki dillerde açıklanmaktadır. Belgenin bazı bölümleri sembollerde belirtilmektedir. Bu semboller yine belgenin altında dipnot olarak belirtilmektedir. Örneğin 4’üncü madde

 

 

formül a doğum belgesi çevirisi

Jo: Gün

Mo: Ay

An: Yıl

Doğum Belgesi Örneği

Formül a belgesi örneği ön ve arka sayfa olacak şekilde aşağıdaki gibidir.

doğum belgesi çeviri hizmetleri

Apostilli Doğum Belgesi

Her ne kadar çok dilli ve uluslararası bir belge olsa da bazı kurumlarca dogum belgesi tercumesi talep edilmektedir. Bu kapsamda büromuzda tüm dillerde formül a tercüme işlemleri yapılmaktadır. Doğum belgesi İngilizce, doğum belgesi arapça, doğum belgesi İngilizce çeviri gibi tüm dünya dillerinde doğum belgesi tercüme işlemleri çok kısa bir sürede tamamlanır ve teslim edilir. Yeminli tercümanlarımız tarafından hızla tamamlanan doğum belgesi çeviri işleminden sonra talep edilmesi halinde sırasıyla noter onayı işlemine alınır, noter tasdik sürecini müteakip doğum belgesi apostil işlemi yapılır. Tüm işlemleri tamamlana belge elden veya posta yoluyla müşterilerimize ulaştırılır.

Doğum belgesi çeviri örneği

uluslararası formül a doğum belgesi tercüme

Doğum Belgesi Tercüme Ücreti

Formül A çeviri ücreti, tercüme edilecek dile göre farklılık göstermektedir, bu nedenle iletişim numaralarımızı kullanarak, müşteri temsilcimize ulaşıp ihtiyacınız olan en kesin bilgiyi edinebilirsiniz. Büromuz en uygun fiyatlarda doğum belgesi çeviri ücreti tarifesiyle hizmetinizdedir.

Doğum Belgesi Nereden Alınır?

Doğum belgesi bulma konusunda müşteri temsilcimize en çok sorulan sorular; doğum belgeme nasıl ulaşabilirim, doğum belgesi sorgulama, doğum belgemi nasıl bulabilirim, doğum belgesi çıkarma, doğum belgesi çıkartma, doğum belgesi nasıl çıkarılır, doğum belgesi nereden çıkarılır sorularıdır.

Formül A Doğum belgesi nereden alınır?

Sorumuzun cevabı yurtiçinde herhangi bir nüfus müdürlüğü yurtdışında ise en yakın konsolosluktur. Nüfus kayıt örneği, mezun belgesi, denklik belgesi, yerleşim yeri (ikametgâh ilmühaberi) ve adli sicil kayıt örneği gibi pek çok belge e-devletten alınabilmektedir. Ancak Formül A Uluslararası Doğum Kayıt Örneği e-devlet uygulamasından kesinlikle alınamamaktadır. Söz konusu belge yukarıda belirttiğimiz gibi en yakın nüfus idaresinden, yurt dışında ise en yakın konsolosluklardan ıslak imzalı olarak alınabilmektedir.

Yeminli Tercüme Hizmetleri; Uluslararası Doğum Kayıt Belgesinin yanında Formül B Uluslararası Evlenme Belgesi ve Formül C Uluslararası Evlenme Belgesi çevirileri de yapmaktadır. Belgeler dünya üzerinde konuşulan bütün dillere tercüme edilebilmektedir.

  • Belgelerinizi Whatsapp, e-mail, posta, kargo veya elden bize teslim etmenizle birlikte, tercümesi istediğiniz dile yapılarak adresinize hızlı kargo ile gönderilir. Tercüme yaptırmak için evinizden çıkmanıza bile gerek kalmadan, çevirileri yapılan belgeleriniz adresinize gönderilmektedir.
  • Doğum belgesi çeviri ihtiyaçlarınızı en hızlı ve kaliteli biçimde karşılamanın yolu, belgenizi Whatsapp kanalı üzerinden bize göndererek tercümesinin yapılmasıdır. Ayrıca, tercümesi yapılan belgeleriniz, ihtiyaç durumuna göre noter onaylı tercüme formatında veya apostilli tercüme formatında da yapılabilmektedir.

Belgelerinizi noter onaylı tercüme formatında çevirtmenin maliyetinde temel maliyet Noter Onay Ücretleridir. Türkiye Cumhuriyeti Noterleri ücretlendirmeyi, noterlik harç bedellerine istinaden, belgedeki karakter hacmine göre yapmaktadır. Bu konuda en kesin bilgiyi, müşteri hizmetlerimizi arayarak alabilirsiniz. Belgenizin istediğiniz dile tercüme edilmesi, alanında uzman ve tecrübeli bir tercüme bürosuna danışmanızda ve hizmet almanızda büyük fayda vardır.

Formul A Doğum Belgesi Tercüme işlemleriniz için Akademi Yeminli Tercüme olarak bizi hemen arayabilirsiniz.