AKADEMİ TERCÜME OSTİM ÇEVİRİ HİZMETLERİ

OSTİM ve İVEDİK bölgesinde yüzlerce işletme yurtdışı pazarlarına üretim yapmaktadır. Tüm üretim, nakliye, pazarlama, kurulum, kurulum sonrası servis hizmetleri gibi pek çok konuda dış pazardaki müşterileri ile iletişim devam etmektedir. Bu kapsamda çeviri ihtiyacı olmaktadır. Çeviri işlemlerine konu olan bazı başlıklar;

-Ana Sözleşme Çevirisi

-Şartname Çevirisi

-Uygunlu Belgesi Çevirisi

-Gümrük Belgeleri

-Fatura veya Proforma çevirisi

-Patent çevirisi

-Fatura ve Teklif Çevirisi

- Sözleşme veya Anlaşma Çevirileri

-Sicil Gazetesi Çevirisi

-Şirket Kuruluş Sözleşmesi Çevirisi

-Oda Sicil Kaydı Çevirisi

-Vergi Levhası Çevirisi

-Bilanço – Mizan Çevirisi

-Faaliyet Belgesi Çevirisi

-İmza Sirküleri Çevirisi

-Banka Hesap Dökümü çevirisi

-Taahhütname Çevirisi

-Faaliyet Belgesi Çevirisi

-Şirket Devri Çevirisi

-Katalog Çevirisi

-Kullanım Kılavuzu Çevirisi

-Kurulum Kılavuzu Çevirisi

-Ürün Tanıtım Broşürü Çevirisi

-İş Toplantılarında Sözlü Tercüman

-İş Ziyaretlerinde Sözlü Çeviri Desteği

-İş Görüşmeleri Kapsamında Telefon Görüşmeleri

Büromuz yukarıda sayılan maddelerin yanı sıra tüm dillerde ve tüm alanlarda konuya özel yeminli çevirmenler ile hizmetinizdedir. Çeviri yapan uzmanlarımız kaynak dil ve hedef dil ikilisinin her ikisine de hâkim, ayrıca yine her iki dilde de uzmanlık alanının kavramlarını iyi bilen kişilerden seçilmektedir. İyi bir tercüman yalnızca kaynak dili ve hedef dili iyi bilmenin yanı sıra çeviriye konu belgenin veya sözlü tercüme kapsamındaki konunun tüm münhasır jargonlarını çok iyi bilmelidir. Örneğin bir kurumum kılavuzu tercüme edecek kişi her iki dilde de makinenin veya cihazı tüm parçalarının isimlerini de iyi bilmelidir.

OSTİM ÇEVİRİ FİYATLARI

Yazılı belgeler kapsamında çeviri ücretleri dil bazında değişmektedir. Buna göre hedef dil veya kaynak dilde yazılı belgenin muhteviyatındaki boşluksuz karakter sayısı belirleyicidir. Yazılı Çeviri platformunda fiyat genelde boşluksuz 1000 karakterlik vuruş üzerinden hesaplanmaktadır. Sözlü çeviri desteğinde ise saat veya gün olarak tercüman özelinde belirlenmektedir.

OSTİM EVRAK ONAY İŞLEMLERİ

Çeviri hizmetlerine ek olarak OSTİM ve İVEDİK bölgesinde bulunan işletmelerimiz adına evrak takip onay işlemleri hizmeti de veriyoruz. Çeviri işlemini takiben Noter onayı, Apostil Onayı, Dışişleri Bakanlığı Onayı ve nihai olarak Konsolosluk onayı işlemlerini sizin adınıza yaptırıyoruz. 

OSTİM ÇEVİRİ - YEMİNLİ TERCÜMAN HİZMETLERİ