Yeminli Tercüman Ankara Tercüme Bürosu Hizmetleri

Yeminli Tercüman Ankara

Canlı Destek Hattı

 

ankara yeminli tercüme

WhatsApp Destek Hattı

 

yeminli tercüman ankara destek hattı

E-Posta Destek Hattı


Büromuz tüm dillerde titizlikle oluşturduğu Ankara Yeminli Tercüman Kadrosuyla noter onaylı tercüme bürosu hizmeti vermektedir. Çevirmen kadromuz alanında uzman profesyonellerden oluşmaktadır. Başkentin neresinde oluşanız olun size bir telefon kadar uzağız. Sizde büromuzun müşteri memnuniyeti odaklı hizmetlerinden faydalanmak için hemen şimdi arayın.

ankara yeminli tercüman


Kaliteli ve Hızlı Ankara Yeminli Tercüme Hizmetleri

Anlaşmalı kargo firmamız ile başkentin her noktasına en geç bir gün içerisinde ulaşıyoruz. Ankara tercümanlık büroları içinde sektörün öncülerinden OSB Akademi başta ingilizce, almanca, fransızca, arapça ve rusça gibi diller olmak üzere tüm dillerde Ankara noter onaylı tercüme bürosu hizmetleri veriyor. OSB Akademi hemen her dilde noter yeminli tercüman kadrosu ve çok sayıda anlaşmalı noterleri ile tüm dillerde noter onaylı çeviri desteği sağlıyor. Belgelerinizi çok kısa sürelerde çeviriyoruz ve teslim ediyoruz.

yeminli tercüman ankara


Tüm Dillerde Yeminli Tercüman Ankara Kızılay Çeviri Desteği

Deneyimli profesyonellerden oluşan Yeminli Tercüman Ankara kadromuz tüm dillerde Kızılay Yeminli  Tercüme hizmeti vermektedir. Ankara Tercümanlık Büroları içinde tanınmış büromuz Kızılayda pek çok noterle anlaşmalıdır. Böylece noter yeminli tercüme Kızılay hizmetlerimizi kesintisiz bir biçimde sağlayabiliyoruz. Ayrıca sözlü çeviriler içinde istediğiniz dilde Ankara Kızılay Yeminli Tercüman desteği sağlıyoruz.


ankara yeminli tercüman almanca
Ana Dilde Almanca Yeminli Tercüman Ankara
Resmi, özel, bireysel ve kurumsal tüm işlerinizde Amanca çevirmenlerimiz size destek oluyor. Kurumlara belge teslimlerinde tecrübelerimizi müşterilerimizle paylaşıyoruz. Almancanın sektörümüz için önemini bilerek Ankara Almanca yeminli tercüman kadromuzu özel olarak oluşturduk.

ankara ispanyolca yeminli tercüman


Profesyonel İspanyolca Yeminli Tercüman Ankara

Büromuz tüm dillerde olduğu gibi ispanyolca türkçe tercüme veya türkçe ispanyolca tercüme ve ispanyolca ile diğer diller arasında da çeviri hizmeti vermektedir. İspanyolca da hem ispanya hem de güney amerikada yaygın olmasından kaynaklı olarak sektörümüzde oldukça yüksek hacimde talep görmektedir. Profesyonel ankara kızılay yeminli tercüman kadromuz sizi ispanyolcanın her alanında desteklemektedir.


ankara rusça yeminli tercüman
Doğru ve Kaliteli Rusça Yeminli Tercüman Ankara
Hem başkentte hem de tüm ülkemizde çok sayıda rus kökenli kişiler yaşamaktadır. Çok çeşitli sebeplerle türkiyede bulunan bu kişilerin oldukça yüksek hacimde yeminli tercüme talepleri olmaktadır. Rusça tercüman kadromuz bireysel ve kurumsal müşterilerimize her noktada çeviri desteği sağlamaktadır.

ankara arrapça yeminli tercüman


Ana Dilde Arapça Yeminli Tercüman Ankara

Komşularımızda yaşanan olumsuz süreçlerden dolayı arapça tercüme artık ülkemizde yaygın olarak ihtiyaç olmaktadır. Ayrıca, arapçanın lehçeleri arasında çok büyük filolojik frklar bulunmaktadır. Öyle ki Fas’ta konuşulan arapça ile Irak’ta konuşulan arapça bir lehçe farkından ziyade neredeyse tamamen farklı dillerdir. Arapçanın sektörümüz için önemini bilerek özellikle kurumsal müşterilerimizi türkçe arapça tercüme yönüne problem yaşamamalı için profesyonellerden oluşan özel bir çevirmen grubu oluşturduk.


ankara fransızca yeminli tercüman
Profesyonel Fransızca Yeminli Tercüman Ankara
Bireysel ve kurumsal alanda oldukça yüksek hacimde fransızca tercüme talebi olmaktadır. Profesyonel kadromuz tüm alanlarda yazılı ve sözlü çeviri taleplerinize destek olmaktadır.

ankara italyanca yeminli tercüman


Profesyonel İtalyanca Yeminli Tercüman Ankara

Müşterilerimiz genellikle eğitim alanında çeviriler talep etmektedir. Çevirmen kadromuz İtalya eğitim belgeleri konusunda deneyimlidir. Danışmanlarımız bu konuda yeterli miktarda bilgi sahibi olmayan müşterilerimizi doğru yönlendirerek, onların zaman ve maliyetten tasarruf etmelerini sağlamaktadır.


Büromuzda verdiğimiz başlıca hizmetler şunlardır;
 • Yeminli Tercüme
 • Ankara Yeminli Tercüman
 • Noter Onaylı Çeviri
 • Apostil Onayı
 • Konsolosluk Onayı
 • Dışişleri Bakanlığı Onayı
 • Vize danışmanlık hizmetleri
 • YÖK Denklik Başvurusu Belge Teslimi
 • Göç İdaresi Randevu Alma

tercüme bürosu ankara


Küresel Kadroyla Ankara Tercüme Bürosu Hizmetleri

Güvenilir bir Ankara tercüme bürosu olarak başkentin tüm noktalarına sözlü ve yazılı yeminli tercüman gönderiyoruz. İş toplantılarınız için ana dili yabancı dil olan özel bir çevirmen havuzu oluşturduk. Profesyonel çevirmenlerimizi farklı uzmanlık kategorilerine ayırdık. Bu sayede sizden gelen işleri konusuna göre ilgili uzmana yönlendiriyoruz. Böylece hukuki bir belge hiçbir zaman teknik bir tercümana yönlendirilmemektedir. Bazı freelance çalışanlarımıza yalnızca ilgili olduğu alan üzerinde iş yönlendirmesi yapıyoruz. Tüm bu nedenlerden dolayı ankara yeminli tercüman ihtiyaçlarınızda en doğru adres Osb Akademi Tercüme.


Ankara Noter Onaylı Yeminli Tercüman Bürosu

Bu kavramı müşterilerimiz sıkça kullanmaktadır. Ancak, herhangi bir çeviri bürosu noter tarafından onaylanmamaktadır. Noterler yalnızca tercüme büroları ile anlaşmalı çalışabilirler. Bürolar vasıtasıyla yabancı dil hususunda yetkin kişilerin yemin ettirilmesini sağlayarak bu tercümanlardan faydalanır. Ankara yeminli tercüman hizmeti veren büromuz başkentin değişik noktalarında farklı noterlerle anlaşmalıdır. Bu sayede müşterilerimizi konum bilgisine göre ilgili notere yönlendiriyoruz.

ankara tercüme bürosu - noter onaylı tercüme


Noter Onaylı Yeminli Tercüme Nedir?

Noterler hiçbir şekilde herhangi bir yabancı dilden diğer başka yabancı bir dile çeviriyi onaylamamaktır. Örnek olarak Ostim Akademi Ankara Tercüme Bürosuna çeviri için geldiniz. Talebiniz aslı İngilizce olan bir belgeyi Almancaya tercüme ettirmek ve noter onayı almak. Ancak bu nokta orijinal metni İngilizce olan bir belge Almancaya çevrildiğinde doğrudan noter onayı mümkün olmuyor. Bunun mümkün olabilmesi için bir suret Türkçe çeviri ilave ediyoruz. Temel prensip noteri onaylayacağı belgenin kaynağının ve mahiyetinin ne olduğundan emin olmaktır. Noter Türkçesini net bir şekilde anladığı bir belgenin kendisine yemin etmiş bir ankara yeminli tercüman tarafından hedef dile olan çevirisini onaylamaktadır. Bu onaylama işlemindeki temel dayanak noterin kendi dairesine yemin etmiş yeminli tercümandır. Yeminli tercüman noter tarafından gerekli deliller toplandıktan sonra yetkin seviyede dil bildiğine inandığı kişilerdir. Yani noter ancak yeminli tercümanın yaptığı çevirileri onaylamaktadır.


Ankara Yeminli Tercüman Fiyatları

Noter onaylı tercüme ücreti yeminli tercümana ödenen tercüme bedeline ilave olarak  noter onay ücretini de kapsamaktadır. Fiyatı belirleyen etmenler;

 • Tercüme Bedeli
 • Sayfa Sayısı
 • Karakter Hacmi

Türkçe dışındaki çapraz dillerde doğrudan noter tasdiki olmamaktadır. Bu durumda muhakkak suretle bir suret Türkçe Tercümesi konulmalıdır. Bu şekildeki çevirilerde noter onaylı çeviri fiyatları da ilave maliyetli olmaktadır. Ankara Yeminli Tercüman ücretleri daha düşük seviyelerde tutulabilmesi için Türkçe orijinal belge tercih edilmelidir. Büromuz Ankara tercüme bürosu olarak hizmet vermektedir. Ancak temelde noter ücreti Ankara’nın veya Türkiye’nin hiçbir yerine göre değişiklik göstermemektedir. Noterlik yönetmeliğinde belirtilen harçlar ve vergiler alınmaktadır.


Noter Onaylı Yeminli Tercüme Ankara Fiyat Ne Kadar?

Çeviri fiyatlarının belirlenmesinde çeşitli faktörler öne çıkmaktadır. En çok göz önünde bululundurulan etkenler;

1.       Kaynak ve Hedef Dil: En belirleyici etken diyebiliriz. Çünkü çeviri piyasası her dil için farklıdır. Çevirmene erişim ne kadar zorlaşırsa o dilin piyasa fiyatı o nispette yükselmektedir.

2.       Karakter Hacmi: Yazılı belgelerin karakter hacmi hem süreyi hem de yeminli tercüman ankara kişinin programını etkilemektedir.

3.       Zorluk Derecesi: Burada kastedilen dilin anlatımıyla ilgili bir zorluk değildir. Bundan ziyade, belgenin şekil yapısı içerisindeki tablolar, resimler ve diğer şekil düzenlemeleridir.

4.       Proje Süresi: Projenin teslim süresi çeviri sektöründe ücrete etki eden faktörlerden biridir. Acil tercüme ve kısa tutulan süre çevirmenlerinin programlarını etkilemektedir. Çoğu zaman çalışma saatleri dışında da çalışmayı gerektirmektedir.


Osb Akademi Ankara Yeminli Tercüman

Büromuz başkentte olmasına rağmen Ankara noter onaylı tercüme hizmetlerinin yanında tüm Türkiye coğrafyasına hizmet vermektedir. Ankara dışında olsanız dahi çeviri belgelerinizin noter onayı, apostil onayı, konsolosluk ve dışişleri onayları büromuz tarafından yapılabilmektedir. İşlemleri tamamlanan belgeler anlaşmalı kargomuz ile müşterilerimize ulaştırılmaktadır. Bu bağlamda her nerede olursanız olun çevirisine ihtiyaç duyduğunuz belgeleri e-posta veya WhatsApp uygulaması vasıtası ile bize ulaştırın. Ankara tercüme bürosu olmamız bu hizmetler için bir engel teşkil etmiyor. Titiz bir inceleme sonucunda size fiyat ve süre teklifi sunalım. Hitamında talebinize göre Apostil Onayı, Konsolosluk Onayı ve Dışişleri onayları sizin yerinize yapılmaktadır. Bu onaylar esnasında fiili olarak bulunmanıza ihtiyaç yoktur. İşlemleri tamamlanan belgeleriniz anlaşmalı kargomuz ile adresinize gönderilmektedir. Ankara Yeminli Tercüman bürosu olarak faaliyette bulunan büromuz tüm dünyaya onaylı çeviri desteği sunmaktadır.


Noter Onaylı Çeviri Nasıl Yapılır?

Bilinmesi gereken en önemli hususlardan biri, herhangi bir noter yeminli tercüman tarafından yapılan çeviri herhangi bir noter tarafından onaylanmamaktadır. Söz konusu çeviri mutlaka ankara yeminli tercümanın yemin zaptının bulunduğu noter tarafından onaylanmaktadır. Bir tercüman birden fazla notere yemin edebilir.


Noter Tasdikli Tercüme Süreci
 1. Kaynak belgeyi noter yeminli tercümanı aslına uygun olarak tercüme eder.
 2. Çeviri büro personeli ve çeviri yaptıran belgeyi hem şekil hem de içerik bakımından kontrol eder. Bu kontrol önemlidir çünkü artık noter onayından sonra herhangi bir düzeltme yapmak çok zor olmaktadır. Özellikle isimler, tarihler ve kimlik numaraları titizlikle gözden geçirilmelidir.
 3. Belge iki nüsha olarak hazırlanır ve gerekli kaşeler eklenir.
 4. Yeminli tercüman her iki nüshayı da imzalar.
 5. Belge onay için notere verilir.
 6. Noterlik personeli tarafından söz konusu belge üzerindeki imzanın ankara yeminli tercümana ait olup olmadığı kontrol edilir. Herhangi bir şüpheye mahal olmadığı anlaşıldıktan sonra gerekli onay kaşeleri yapılır ve imzalar atılır.
 7. Bir nüshası kişiye verilir, diğer nüshası noterlik dairesinde saklanır.


yeminli tercüman ankara

YÖK Denklik Başvursu

Bir Ankara tercüme bürosu olarak başkent dışındaki müşterilerimize YÖK denklik başvurusu kapsamında evrak teslim hizmetleri veriyoruz. Bunun için müşterilerimiz bu konuda hizmet veren çalışanımıza vekâlet vermesi gerekmektedir. Öncelikle kendisi YÖK ana sayfasından randevu alıyor. Belirtilen belgelerin yüklemesini yapıyor. Sonrasında kargo ile belgeleri büromuza gönderiyor. Sorumlu personelimiz vekâletle birlikte belgeleri YÖK’e teslim ediyor. Sonrasında asıl belgeleri tekrar müşterimize ulaştırıyoruz.


Ankara Yeminli Tercüman Hizmetlerinde Neden OSB Akademi?

1. Uzman Ankara Yeminli Tercüman Kadrosu: OSB Akademi Tercüme Bürosu, alanında deneyimli ve uzman çevirmenlerden oluşan bir kadroya sahiptir. Bu sayede özel uzmanlık gerektiren alanlarda en doğru ve akıcı çevirileri sunabilirler. İş toplantılarınıza, görüşmelerinize, fabrika gezilerinize ve benzeri faaliyetlerinizde konuya özel çevirmen ataması yapıyoruz.

2. Dil Çeşitliliği: OSB Akademi Tercüme Bürosu, geniş bir dil yelpazesine hizmet sunar. Farklı diller arasında çeviri yapabilme yetenekleri sayesinde uluslararası iş ilişkileri veya projeler için çoklu dil gereksinimlerini karşılayabilirler. Ayrıca istediğiniz tüm dillerde noter onaylı yeminli tercüme hizmeti de veriyoruz.

3. Hızlı ve Güvenilir Tercüme Hizmeti: İş dünyasında zaman sıkıntısı önemli bir faktördür. OSB Akademi Tercüme Bürosu, hızlı ve zamanında çeviri teslimatlarıyla müşterilerin iş akışını etkilemeden çeviri hizmeti sunar.

4. Bilgi Güvenliği, Gizlilik ve Güvenlik: Tercümeler genellikle özel ve hassas bilgiler içerir. OSB Akademi Tercüme Bürosu, müşteri bilgilerini gizli tutmayı taahhüt eder ve güvenilirlik konusunda yüksek standartlar sunar.

5. Rekabetçi Yeminli Tercüme Fiyatları: Tercüme hizmetlerinin maliyeti, işletmeler için önemli bir faktördür. OSB Akademi Tercüme Bürosu, kaliteli tercüme hizmetlerini rekabetçi fiyatlarla sunarak müşterilerine uygun maliyetli çözümler sunar. Özellikle Kurumsal müşterilerine uygun fiyatlı çözümler sunarak uzun süreli işbirliğini hedefler.Sonuç olarak OSB Akademi çeviri piyasasındaki küresel tecrübesiyle en yakın çözüm ortağınızdır. Özel profesyonellerden oluşan bir Ankara Yeminli Tercüman kadrosuna sahiptir. Bu sayede tercüme alanında hizmet veremeyeceğimiz tercüme bürosu hizmeti yoktur. Tüm süreci müşterilerimizle birlikte şeffaf bir biçimde yönetiyoruz. Prensibimiz mutlu müşterilerle uzun süreli çözüm ortaklığı.

Hızlı, kaliteli ve güvenilir Ankara tercüme bürosu hizmetleri için bizi arayın.