Büromuz tüm dillerde ankara tercüme bürosu hizmeti vermektedir. Yeminli Tercüman Ankara kadromuz alanında uzman profesyonellerden oluşmaktadır. Başkentin neresinde oluşanız olun size bir telefon kadar uzağız. Sizde büromuzun müşteri memnuniyeti odaklı hizmetlerinden faydalanmak için hemen şimdi arayın.

ankara tercüme bürosu

Ankara Tercüme Bürosu Hizmetleri

Büromuz Fora İş Merkezindedir. Anlaşmalı kargo firmamız ile başkentin her noktasına en geç bir gün içerisinde ulaşıyoruz. Ostim Akademi başta ingilizce, almanca, fransızca, arapça ve rusça gibi diller olmak üzere tüm dillerde noter onaylı tercüme hizmetleri veriyor. Büromuz hemen her dilde noter yeminli tercüman kadrosu ve çok sayıda anlaşmalı noterleri ile tüm dillerde noter onaylı çeviri desteği sağlıyor. Belgelerinizi çok kısa sürelerde çeviriyoruz ve teslim ediyoruz. Büromuzda verdiğimiz başlıca hizmetler şunlardır;

 • Yeminli Tercüme
 • Yeminli Tercüman
 • Noter Onaylı Çeviri
 • Apostil Onayı
 • Konsolosluk Onayı
 • Dışişleri Bakanlığı Onayı
 • Vize danışmanlık hizmetleri
 • YÖK Denklik Başvurusu Belge Teslimi
 • Göç İdaresi Randevu Alma

tercüme bürosu ankara

Yeminli Tercüman Ankara Hizmetleri

Güvenilir bir ankara tercüme bürosu olarak başkentin tüm noktalarına sözlü ve yazılı yeminli tercüman gönderiyoruz. İş toplantılarınız için ana dili yabancı dil olan özel bir çevirmen havuzu oluşturduk. Profesyonel çevirmenlerimizi farklı uzmanlık kategorilerine ayırdık. Bu sayede sizden gelen işleri konusuna göre ilgili uzmana yönlendiriyoruz. Böylece hukuki bir belge hiçbir zaman teknik bir tercümana yönlendirilmemektedir. Bazı freelance çalışanlarımıza yalnızca ilgili olduğu alan üzerinde iş yönlendirmesi yapıyoruz. Tüm bu nedenlerden dolayı ankara yeminli tercüman ihtiyaçlarınızda en doğru adres ostim akademi tercüme.

Ankara Noter Onaylı Tercüme Bürosu

Bu kavramı müşterilerimiz sıkça kullanmaktadır. Ancak, herhangi bir çeviri bürosu noter tarafından onaylanmamaktadır. Noterler yalnızca tercüme büroları ile anlaşmalı çalışabilirler. Bürolar vasıtasıyla yabancı dil hususunda yetkin kişilerin yemin ettirilmesini sağlayarak bu tercümanlardan faydalanır. Büromuz başkentin değişik noktalarında farklı noterlerle anlaşmalıdır. Bu sayede müşterilerimizi konum bilgisine göre ilgili notere yönlendiriyoruz.

noter onayli yeminli tercume - ceviri hizmetleri

Noter Onaylı Yeminli Tercüme Nedir?

Noterler hiçbir şekilde herhangi bir yabancı dilden diğer başka yabancı bir dile çeviriyi onaylamamaktır. Örnek olarak Ostim Akademi Ankara Tercüme Bürosuna çeviri için geldiniz. Talebiniz aslı İngilizce olan bir belgeyi Almancaya tercüme ettirmek ve noter onayı almak. Ancak bu nokta orijinal metni İngilizce olan bir belge Almancaya çevrildiğinde doğrudan noter onayı mümkün olmuyor. Bunun mümkün olabilmesi için bir suret Türkçe çeviri ilave ediyoruz. Temel prensip noteri onaylayacağı belgenin kaynağının ve mahiyetinin ne olduğundan emin olmaktır. Noter Türkçesini net bir şekilde anladığı bir belgenin kendisine yemin etmiş bir tercüman tarafından hedef dile olan çevirisini onaylamaktadır. Bu onaylama işlemindeki temel dayanak noterin kendi dairesine yemin etmiş yeminli tercümandır. Yeminli tercüman noter tarafından gerekli deliller toplandıktan sonra yetkin seviyede dil bildiğine inandığı kişilerdir. Yani noter ancak yeminli tercümanın yaptığı çevirileri onaylamaktadır.

Ankara Noter Onaylı Tercüme Fiyatları

Noter onaylı tercüme ücreti yeminli tercümana ödenen tercüme bedeline ilave olarak  noter onay ücretini de kapsamaktadır. Fiyatı belirleyen etmenler;

 • Tercüme Bedeli
 • Sayfa Sayısı
 • Karakter Hacmi

Türkçe dışındaki çapraz dillerde doğrudan noter tasdiki olmamaktadır. Bu durumda muhakkak suretle bir suret Türkçe Tercümesi konulmalıdır. Bu şekildeki çevirilerde noter onaylı çeviri fiyatları da ilave maliyetli olmaktadır. Noter onaylı çeviri ücretleri daha düşük seviyelerde tutulabilmesi için Türkçe orijinal belge tercih edilmelidir. Büromuz ankara tercüme bürosu olarak hizmet vermektedir. Ancak temelde noter ücreti Ankara’nın veya Türkiye’nin hiçbir yerine göre değişiklik göstermemektedir. Noterlik yönetmeliğinde belirtilen harçlar ve vergiler alınmaktadır.

Ostim Akademi Tercüme Bürosu Ankara

Büromuz başkentte olmasına rağmen ankara noter onaylı tercüme hizmetlerinin yanında tüm Türkiye coğrafyasına hizmet vermektedir. Ankara dışında olsanız dahi çeviri belgelerinizin noter onayı, apostil onayı, konsolosluk ve dışişleri onayları büromuz tarafından yapılabilmektedir. İşlemleri tamamlanan belgeler anlaşmalı kargomuz ile müşterilerimize ulaştırılmaktadır. Bu bağlamda her nerede olursanız olun çevirisine ihtiyaç duyduğunuz belgeleri e-posta veya WhatsApp uygulaması vasıtası ile bize ulaştırın. Ankara tercüme bürosu olmamız bu hizmetler için bir engel teşkil etmiyor. Titiz bir inceleme sonucunda size fiyat ve süre teklifi sunalım. Hitamında talebinize göre Apostil Onayı, Konsolosluk Onayı ve Dışişleri onayları sizin yerinize yapılmaktadır. Bu onaylar esnasında fiili olarak bulunmanıza ihtiyaç yoktur. İşlemleri tamamlanan belgeleriniz anlaşmalı kargomuz ile adresinize gönderilmektedir. Noter onaylı tercüme bürosu ankara olarak faaliyette bulunan büromuz tüm dünyaya onaylı çeviri desteği sunmaktadır.

Noter Onaylı Çeviri Nasıl Yapılır?

Bilinmesi gereken en önemli hususlardan biri, herhangi bir noter yeminli tercüman tarafından yapılan çeviri herhangi bir noter tarafından onaylanmamaktadır. Söz konusu çeviri mutlaka yeminli tercümanın yemin zaptının bulunduğu noter tarafından onaylanmaktadır. Bir tercüman birden fazla notere yemin edebilir.

Noter Tasdikli Tercüme Süreci

 1. Kaynak belgeyi noter yeminli tercümanı aslına uygun olarak tercüme eder.
 2. Çeviri büro personeli ve çeviri yaptıran belgeyi hem şekil hem de içerik bakımından kontrol eder. Bu kontrol önemlidir çünkü artık noter onayından sonra herhangi bir düzeltme yapmak çok zor olmaktadır. Özellikle isimler, tarihler ve kimlik numaraları titizlikle gözden geçirilmelidir.
 3. Belge iki nüsha olarak hazırlanır ve gerekli kaşeler eklenir.
 4. Yeminli tercüman her iki nüshayı da imzalar.
 5. Belge onay için notere verilir.
 6. Noterlik personeli tarafından söz konusu belge üzerindeki imzanın yeminli tercümana ait olup olmadığı kontrol edilir. Herhangi bir şüpheye mahal olmadığı anlaşıldıktan sonra gerekli onay kaşeleri yapılır ve imzalar atılır.
 7. Bir nüshası kişiye verilir, diğer nüshası noterlik dairesinde saklanır.

yeminli tercüman ankara

YÖK Denklik Başvursu

Bir ankara tercüme bürosu olarak başkent dışındaki müşterilerimize YÖK denklik başvurusu kapsamında evrak teslim hizmetleri veriyoruz. Bunun için müşterilerimiz bu konuda hizmet veren çalışanımıza vekâlet vermesi gerekmektedir. Öncelikle kendisi YÖK ana sayfasından randevu alıyor. Belirtilen belgelerin yüklemesini yapıyor. Sonrasında kargo ile belgeleri büromuza gönderiyor. Sorumlu personelimiz vekâletle birlikte belgeleri YÖK’e teslim ediyor. Sonrasında asıl belgeleri tekrar müşterimize ulaştırıyoruz.

Hızlı, kaliteli ve güvenilir ankara tercüme bürosu hizmetleri için bizi arayın.