KONYA TERCÜME VE KONYA ÇEVİRİ HİZMETLERİ

Konyalıların her türlü tercüme ve çeviri ihtiyaçları evinizden bile çıkmanıza gerek kalmadan karşılanmaktadır.

Konya ili Türkiye'nin genişlik bakımından en geniş şehri ve nüfus açısından en kalabalık 7. İlidir. Konya’da 31 ilçe bulunmaktadır ve il nüfusu: 2 milyon 3 yüzbin civarındadır. (2021 tahmini). 42 Trafik plaka numaralı ilimiz 1875'te Belediye olmuştur. Şehir 1987 yılında çıkarılan ilgili yasa gereğince "Büyükşehir" statüsüne kavuşmuş ve 1989 yılından bugüne kadar belediye hizmetleri büyükşehir olarak yürütülmektedir.

Konya Tercume, Konya ceviri

Konya Çeviri Hizmetleri

Konya halkına sağladığımız tercüme hizmetlerimiz dünyada konuşulan bütün dilleri kapsamaktadır. İngilizce tercümeden, İsveççe tercümeye kadar tüm dillerdeki yeminli tercüme hizmeti ihtiyaçlarınız için 7 gün 24 saat arayabilirsiniz.

Ekonomik açıdan ülkemizin önde gelen şehirlerinden bir tanesi olan Konya ili tarım, sanayi, doğa ve tarihi zenginlikleriyle de önem taşımaktadır. Tarihi açıdan dünyadaki bilinen en eski yerleşim yerlerinden bir tanesi olan “Çatalhöyük”, 2012 senesinde UNESCO tarafından Dünya Mirası Listesi'ne dâhil edilmiştir. Konya Anadolu Selçukluları Devletinin ve Karamanoğulları Beyliğinin uzun süre başkentliğini üstlenmiştir. Ayrıca Konya günümüzde ülkemizin en önemli sanayi şehirlerinden bir tanesi konumundadır.

 

Konya Yeminli Tercüme

Özellikle Konya’da bulunan sanayi ve tarım kuruluşlarına teknik tercümenin yanında hukuki tercüme hizmetlerini de en hızlı ve kaliteli biçimde vermekteyiz. Tercümesi yapılan evraklarınızın noter onaylı tercüme olması için noterliklerce tasdik işlemlerini de yaptırmaktayız. Ayrıca yeminli tercüme olarak da çevirisini yaptığımız belgelerinize apostil onayı alarak apostilli tercüme hizmeti de sağlamaktayız.

Konya Konsolosluk Onaylı Tercüme

Konya ve ilçelerinde Avrupa ülkelerinde ikamet eden ve bu ülkelerin vatandaşı olan Konyalı hemşerilerimiz yaşamaktadır. Bu kapsamda örneğin Kulu ilçesinde yaşayan İsveç vatandaşı olan Konya’lı hemşerilerimize İsveççe tercüme hizmetlerini bir tık hızında sağlamaktayız. İsveççe Tercüme’nin yanında Bulgarca tercüme, İngilizce tercüme, Almanca tercüme, Rusça çeviri ve Arapça tercüme gibi dünyada çok sayıda insan tarafından kullanılan dillerde de tercüme desteği sağlamaktayız.

Konya’lı hemşerilerimizin tercüme ihtiyaçlarını karşılamak adına konsolosluk onaylı tercüme desteği de vermekteyiz. Bu kapsamda tercümesi yapılan belgeleriniz noter onaylı tercüme olması gerekmektedir. Bunun için belgelerinizin tercümesini müteakip noter onayı alınmaktadır. Daha sonra apostil onayı alınan belgeleriniz Dışişleri Bakanlığı Onayı alınmakta ve en son olarak Konsolosluk onayı alınarak tarafınıza teslim edilmektedir. Bütün bu işlemler gerçekleştirilirken sizin evinizden bile çıkmanıza gerek yoktur.

Konya Akademik Tercüme

Konya’da eğitim ve öğretim hayatlarına devam eden üniversitelerimize akademik tercüme kapsamında; tez tercümesi, makale tercümesi, kitap tercümesi ve abstract tercümesi gibi hizmetler sunmaktayız. Bu kapsamda hizmet sağladığımız üniversiteleriniz şunlardır: Selçuk Üniversitesi (KONYA Devlet Üniversitesi), Konya Gıda ve Tarım Üniversitesi (KONYA Vakıf Üniversitesi) Konya Teknik Üniversitesi (KONYA Devlet Üniversitesi), Kto Karatay Üniversitesi (KONYA Vakıf Üniversitesi), Necmettin Erbakan Üniversitesi (KONYA Devlet Üniversitesi) dir.

Konya Ticari Tercüme

Konya ili ülkemizin toplam tarımsal ve hayvancılık üretiminin yüzde 10’unu karşılamaktadır. Şehir 2.6 milyon hektarlık tarım alanına sahiptir. Bu alan Türkiye’nin toplam tarım arazilerinin yüzde 11.2’sini oluşturmaktadır. Konya’nın yüz ölçümünden yaklaşık 2.700.000 hektar arazisi tarıma uygun durumdadır.

Ayrıca Konya’nın diğer bir özelliği de; şehirde faaliyet gösteren sanayi kuruluşlarının belirli türlerde ürünlere dayalı olmayıp, çok geniş sektörel alanlarda üretim yapılmasıdır. Konya’da kimyaya sanayisi, tekstil, makine, otomotiv ve yedek parçalarının üretimi, elektrik-elektronik, gıda - ambalaj ve kâğıt sanayine kadar çok çeşitli alanlarda üretim faaliyetleri görülmektedir.

Tarımdan sanayiye, eğitimden turizme kadar bölgenin gelişmiş bir şehri olan Konya’da yeminli tercüme hizmetini, noter onaylı tercüme ve apostilli tercüme olarak sağlamaktayız. Ayrıca ihtiyaç halinde bütün dillerde dışişleri onaylı tercüme ve konsolosluk onaylı tercüme hizmetleri de sağlamaktayız.

KONYA ÇEVİRİ VE TERCÜME HİZMETLERİ Kapsamında sağladığımız tercüme hizmetleri:

Selçuklu Çeviri Hizmetleri, Ahırlı Tercüme Bürosu, Akören Çevirmen, Akşehir Çeviri Ofisi. Cihanbeyli Ticari Tercüme, Altınekin Tıbbi çeviri, Beyşehir Yeminli tercüme, Bozkır Noter Onaylı Çeviri, Çeltik Tercüme Bürosu, Çumra Apostilli tercüme, Derbent Konsolosluk çeviri. Derebucak Dışişleri onaylı tercüme, Doğanhisar Çeviri Bürosu, Emirgazi Almanca Tercüme,  Ereğli İngilizce Tercüme, Güneysınır Çeviri Bürosu, Kulu İsveççe Tercüme. Hadim Çeviri ofisi, Halkapınar Tercüme Hizmetleri, Hüyük Çevirmen, Ilgın Tercüme Bürosu, Kadınhanı Almanca tercüme, Karapınar çeviri bürosu, Karatay İngilizce tercüme, Meram teknik çeviri, Sarayönü tıbbi ve medikal tercüme, Seydişehir teknik tercüme, Taşkent çevirmen, Tuzlukçu Fransızca Tercüme Bürosu, Yalıhüyük Çeviri Ofisi, Yunak Tercüme Ofisi.