Keçiören Yeminli Tercüme Bürosu

Büromuz zengin kadrosuyla Keçiören Yeminli Tercüman ihtiyaçlarınızda hizmetinize hazırdır. Yazılı ve sözlü çeviri talepleriniz için tercüme bürosu personelimiz ile telefon veya WhatsApp üzerinden iletişime geçin. Sizin için en ekonomik ve optimum olan cazip teklifimizi onayladıktan sonra işlemleriniz hemen başlasın. Keçiören ilçesine özel olarak; gün içerisinde tercümesi yapılan ve aciliyet gerektiren belgelerin akşam saatlerinde özel kuryemiz vasıtasıyla teslimi sağlanmaktadır.

Keçiören Noter Yeminli Tercüme

Büromuz zengin ve tecrübeli profesyonel kadroya sahiptir. Bu bağlamda her türden Keçiören Yeminli Tercüme talepleriniz için çeviri ofisi personelimiz ile irtibata geçmekte tereddüt etmeyiniz. Genelde itibarıyla müşterilerimiz tarafından iki tip formatta işlem talep edilmektedir. Bunlardan en çok talep edileni yeminli çeviri formatında olandır. Bu format yalnızca Noterde yemin zaptı olan tercüman tarafından onaylanması yeterli olan evraklar içindir. Genellikle gelişmiş Avrupa ülkeleri bu formatı kabul etmektedir.

keçiören yeminli tercüme tercümanlık hizmetleri

Diğer format ise noter onaylı tercüme şeklidir. Bu tip noter onaylı çeviri genellikle resmî kurumlar tarafından talep edilmektedir. Örneğin YÖK Denklik kapsamında talep edilen belge çevirileri muhakkak surette noter onayından geçmiş olarak kabul edilmektedir.

Bazı durumlarda ise noter onayı ve apostil onayına ilave olarak dışişleri ve konsolosluk onayları da talep edilmektedir. Büromuz personeli tarafından bu işlemler de adınıza takip edilmektedir.

Keçiören Yeminli Tercüman

Dil bilen kişiler noterlik yönetmeliği hükümlerine tabi olarak herhangi bir noterde yemin ederler ve neticesinde noter yeminli tercüman olurlar.

Bir diğer yemin şekli adiyeler aracılığıyladır. Her ilde Adalet Komisyonları soruşturma, kovuşturma, yargılama vs. gibi ihtiyaçlar dil bildiğini kanıtlamış kişilere yemin ettirir. Ve bu kişiler adli yeminli tercüman veya adli bilirkişi olarak adlandırılır.

Ancak salt yemin etmiş olmakla iyi bir tercüman olunmamaktadır. İyi bir profesyonel hem kaynak dile hem de hedef dilin filolojisine iyi derecede hâkim olmalıdır. Bunun yanında üzerinde çalıştığı konunun da her iki dilde özel jargonuna, kelimelere ve kavramlara aşina olmalıdır. Bir kişi çok iyi bir akademisyen olabilir ancak bir erkekse ve kuaför malzemeleri konusunda bir tercüme yapması gerekiyorsa malzemelerin anlamları konusunda bir araştırma yapmadan işe başlayamayacaktır.

Keçiören Çeviri Hizmetleri

Büromuz hangi dilden ve hangi alandan olursa olsun yazılı veya sözlü fark etmeksizin çeviri işlerinizi yapabilecek kapasitededir. Türkçe ve diğer diller arasındaki çevirilere ilaveten İngilizce arapça çeviri gibi pek çok dil ikilisinde çeviri yapmaktayız. Büromuz Aktepe, Bağlum, Esertepe, Yayla, Etlik, İncirli, Kalaba, Sanatoryum, Şehitkubilay, Şenlik, Güçlükaya ve Ufuktepe semtlerinin tamamına hizmet veriyoruz.

keçiören noter onaylı yeminli tercüme çeviri tercümanlık bürosu

Apostil işlemleri

Apostil bir belgenin üzerindeki imzanın ve mührün doğruluğunu tasdik eden bir onay sistemidir. Dolayısıyla barkodlu belgelere apostil tasdik işlemi yaptırılamamaktadır.  Kesinlikle içerik onayı değildir. 1961 Lahey Konvansiyonuna üye ülkeler arasında kullanılmamaktadır. Adli makamlar veya Kaymakamlıklarda yapılmaktadır. Konvansiyona üye olmayan ülkeler için de bir tasdik şerhi verilmektedir. Bazı belgeler için çift apostil talep edilmektedir. Bu gibi durumlar genellikle üniversite kayıtlarında yaşanmaktadır. Örneğin çift apostilli diploma. Birinci apostil diploma alındıktan sonra başkaca hiçbir işlem yapmadan kaymakamlıktan alınan apostil tasdikidir. İkinci apostil ise diploma noter onaylı çeviri işleminden sonra yapılan apostil tasdikidir. İkinci işlemin yapılabilmesi için öncelikle diplomanın tercümesinin yapılması, akabinde noter onayı alınması gerekmektedir. Kaymakamlıklarda yapılan bu işlem ücretsizdir. Ancak büromuz hizmet bedeli karşılığında bu işlemi de sizin için yapmaktadır.

Ostim Akademi Yeminli Tercümanlık bürosu profesyonel yeminli çevirmenleriyle Keçiören ilçesi için tüm dillerde çeviri ihtiyaçlarınıza kaliteli, hızlı ve en uygun fiyatlarla destek vermeye hazırdır.