Batıkent Yeminli Tercüme Bürosu OSTİM Akademi

Ankara’nın kalabalık Batıkent bölgesinde noter onaylı yeminli tercüman kadrosuyla OSTİM Akademi en uygun fiyatlarla yüksek standartlarda yeminli tercüme hizmeti vermektedir. Her biri farklı dil ve sektörlerde uzman Batıkent yeminli tercüman kadrosu ile tercüme ihtiyaçlarına profesyonel yaklaşımla kaliteli çözümler sunar.

            Büyük iş hacmine sahip ingilizce, almanca, arapça, fransızca, rusça, farsça dillerine ilave olarak tüm dünya dillerinde hizmet veriyoruz. Müşterilerimize daha kaliteli hizmet sunmak adına yaygın olarak talep gören ingilizce, almanca, arapça gibi dillerde tercüman kadromuzu uzmanlık alanlarına ayırdık. Bu dillerden bize gönderdiğiniz çevirileriniz akademik, hukuki, tıbbi, teknik ve benzeri alanlardaki uzmanlarımıza yönlendirilmektedir. Örneğin bir doktor raporu çeviriniz kesinlikle medikal alanda uzmanlaşmış bir çevirmene yönlendirilmektedir, asla matbu belge çevirisi yapan bir tercümana yönlendirilmemektedir.

Batıkent Yeminli Tercüman

            Tercümanlık, çok yönlü bir meslek olup sağlam bir dilbilgisi ve bilgi birikimi gerektirir. İhtiyaç halinde herhangi bir dilde yazılı olan ya da konuşulan metinlerin hedef dile çevrilmesi tercüme hizmetleri olarak adlandırılır. Hatasız ve kesinlikle doğru hizmet vermeyi gerektiren tercüme işlemlerinde çalışanlarının sorumluluğu çok büyüktür. İthalat ya da ihracat gibi ticari işlemlerde, akademik kariyer ve eğitim işlerinde, ikamet işlemlerinde ve akılınıza gelecek her konuda alacağınız yüksek kalitede çeviri hizmeti, sizi amacınıza kısa sürede ve sorunsuz şekilde ulaştıracaktır.

            Büromuz konumu itibariyle bir sanayi bölgesinde bulunduğundan teknik tercüme konusunda uzmanlaşmış profesyonel tercümanlarla çalışmaktadır. Bu kapsamda aşağıda ifade edilen kalemlerin çevirisi büromuzda sıkça yapılmaktadır;

 • Kuruluş Sözleşmesi
 • Ürün Kataloğu
 • İmza Sirküleri
 • Vekaletname
 • Ticaret Sicil Gazetesi
 • Ticari faaliyetler kapsamında tüm belgeler

Batıkent Yeminli Tercüman Fiyatları Ne Kadar?

Noter onaylı yeminli çeviri ücretini belirleyen unsurlar;

 • Kaynak ve hedef dil
 • Yazının hacmi; tercüme işlemlerinde birim fiyat olarak genellikle boşluksuz 1000 karakter baz alınmaktadır.
 • Yazı içerisinde bulunan vergiye konu para miktarları
Batıkent Noter Onaylı Tercüme 

Büromuz Batıkent bölgesinde bulunan noterlerin pek çoğu ile anlaşmalıdır. Dil kapasitesi çok geniş olan büromuzda, farklı amaçlara yönelik talepleri en iyi şekilde karşılayacak üstün standartlarda yeminli tercüman kadrosu bulunmaktadır. Bu sayede her dilden ve sektörden yazılı ya da sözlü çeviri ihtiyaçları sağlıklı şekilde karşılanabilmektedir. Mesleki bilgisi yüksek ve tecrübeli yeminli çevirmen çalışma arkadaşlarımızdan sorunsuz bir çeviri hizmeti almak için bizimle iletişime geçerek ilk adımı atabilirsiniz.

Batıkent noter onaylı çeviri gibi resmi işlemler için gerekli olan tercüme hizmetlerinin yapıldığı bürolar, güvenilir olup olmadıkları, işlerinde ne kadar iyi oldukları vs. gibi hususlarda detaylı araştırmalar yapılmaktadır. Çünkü tercüme hizmetlerinin içeriği gereği her zaman kalite ve güven ön plandadır. Ostim Akademi Yeminli Tercüme Bürosu, bütün dillerde yeminli tercüme hizmeti sunan ve ihtiyaçlara hızlı şekilde cevap veren bir tercüme bürosudur.  

Noter Onaylı Tercüme ve Evrak Onay İşlemleri Süreci

 • Büromuza gönderdiğiniz belgeler yeminli tercüman tarafından tercüme edilir.
 • Yeminli Çevirmen tarafından tercümesi tamamlanan belgeler büro personeli tarafından titizlikle kontrolden geçirilir.
 • Çalışmış olduğumuz noterlerde noter onayı yaptırılır.
 • Müşterilerimiz dilerlerse apostil onaylarını kendileri yaptırabilirler, ancak bizden talep ettikleri takdirde büro personelimiz müşterilerimiz adına apostil onayı da almaktadır.
 • Gerektiği takdirde dışişleri onayı ve konsolosluk onayı sırasıyla büro personelim tarafından müşterilerimiz adına yaptırılır.
 • Müşterilerimiz tüm işlemleri tamamlanan belgeleri büromuzdan teslim alabilir veya büromuz onların istediği adrese gönderebilir.

Apostil Onay İşlemleri

Ülkemizde apostil normal belgeler için valilikler ve kaymakamlıklarda, adli belgeler için adalet komisyonlarında yapılmaktadır. Müşterilerimizin talep etmesi halinde büromuz onların adına gerekli apostil işlemlerini yaptırmaktadır.

Konsolosluk ve Dışişleri Onay

Bazı tercüme belgelerinin sırasıyla dışişleri ve ilgili konsoloslukta onaylanması gerekmektedir. Burada dikkat edilmesi gereken husus , dışişleri bakanlığı çeviriyle birlikte belgenin aslını mühürlemektedir. Bu konuda deneyimli olan büro personelimiz müşterilerimizin yerine tüm bu işlemleri yerine getirmektedir.

Büromuzda verilen hizmetler;

 • yeminli tercüme
 • noter onaylı yeminli tercüme
 • apostil onayı alma
 • konsolosluk onayı yaptırma
 • dışişleri onayı yaptırma
 • yabancılar ikamet izni randevusu alma
 • tüm dillerde çeviri

Büromuzda diploma çevirisi, transkript çevirisi, nüfus kayıt örneği, pasaport, ikametgah, mezuniyet belgesi, vergi levhası, ticaret odası sicil kaydı, faaliyet belgesi, adli sicil kaydı, sgk hizmet dökümü, sgk işe giriş bildirgesi, sgk işten çıkış bildirgesi ve benzeri her türlü yazılı belge tercüme edilmektedir.

Batıkent Semtinde Neden Ostim Akademi?

Bizden alacağınız hizmetle yurtdışında hayal ettiğiniz eğitiminiz için gerekli yasal prosedürleri kolayca halledebilirsiniz. Eğer ticaretle uğraşıyorsanız yurtdışından getireceğiniz ya da yurtdışına göndereceğiniz ürünlerin gümrük işlemlerini hatasız şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Teknolojinin nimetlerinden faydalanmak üzere tercüme hizmeti alırsanız, web sitenizin dünyaya hitap etmenizi sağlayabilir, doğal olarak hedef kitlenizi genişletebilirsiniz.  

            Çeviri hizmetlerinde hız, kalite ve profesyonellikten ödün vermeyen Batıkent Ostim Akademi Yeminli Tercüme Bürosu, 7/24 sipariş oluşturulabilecek olanakta hizmet sağlamaktadır. Her tercüme talebi uzman ekip tarafından değerlendirilerek içeriğe göre hizmet sağlanır. Belgeler, o alanda uzman personele yönlendirilerek en kalifiye hizmetin hızlı şekilde verilmesi sağlanır.