KOCAELİ YEMİNLİ TERCÜME BÜROSU

Kocaeli Tercüme Hizmetleri kapsamında teknik çeviriden akademik tercümeye 7/24 hizmet vermekteyiz.

Kocaeli yüzölçümü bakımından ülkemizin en küçük illerinden biri olmasına rağmen, milli gelir ve katma değeri açısından en yüksek şehridir. 

kocaeli diploma tercumesi, diploma ceviri

Binlerce işletme ile bir sanayi merkezi, iki üniversitesi ile bir eğitim kenti, araştırma merkezleri ve enstitüleri ile bir bilim üssüdür. Korunaklı limanı ve ve tam üstünde olduğu Avrupa-Asya bağlantı yoluyla üretimini dünyaya ulaştırarak tam bir ticaret merkezi konumundadır. Tüm bunlar nedeniyle kentte çok çeşitli nedenlerle yazılı ve sözlü tercüme ihtiyacı olmaktadır.

Kocaeli Çeviri Büroları içinde online tercüme bürosu olarak hizmet veren Akademi, bütün dillerden noter yeminli tercüman kadrosu ile tam anlamıyla profesyonel bir çeviri merkezi konumundadır. Büromuz makale, tez, kitap, diploma ve transkript çevirisi, teknik, hukuki, tıbbi medikal tercüme gibi tüm alanlarda yeminli tercüme hizmeti sunmaktadır.

Teknik Tercüme

kocaeli user manual, uygunluk belgeleri cevirisi

Kentte en çok ihtiyaç duyulan alanlardan biridir. Teknik belgelerin basit prosedürler içeren sıradan belgeler değildir. Hem teknik ekipler hem de kullanıcılar tarafından çok iyi anlaşılması gerekmektedir. Tercüman teknik alanın tüm inceliklerine ve standart jargonu çok iyi bilmelidir. Akademi Çeviri Bürosu teknik konularda özel bir ekip oluşturmuştur. Kadrosunda çeşitli dillerden mühendis ve teknikerlerle çalışmaktadır.

Kocaeli Arapça Tercüme

kocaeli arapca yeminli tercuman

Şehrin en çok ihtiyaç duyduğu dillerden biri de Arapçadır. Suriye’den yaşanan göç nedeniyle dilin önemi ülkemiz genelinde oldukça artmıştır. Aynı şekilde bu şehir içinde ülkemize paralel olarak yaygınlaşmıştır. Alfabenin farklı olmasından dolayı, özellikle özel isimlerin çevirilerinde sıkça hatalar yapılmaktadır. Bu nedenle Arapça Yeminli Tercüman her iki dilin yapısına hakim ve noter onaylı yeminli tercüme konusunda da tecrübeli olmalıdır. Ofis personelimiz bu konuda deneyimli olduğu için belgeyi müşteriye teslim etmeden önce titizlikle kontrol etmektedir.

Tapu İşlemleri

Yabancı uyruklu kişilerin emlak alışverişlerinde tapu işlemleri sırasında genellikle Adli Yeminli Tercüman bilirkişi talep edilmektedir. Büromuz bütün şehirlerden adli tercümanlarla çalışmaktadır. Talep ettiğiniz takdirde en yakın arkadaşımızı size yönlendiriyoruz. 

Kira sözleşmesi çevirisi

Göç idaresince yönetmeliklerde yapılan son değişiklikler kapsamında oturum izniyle ülkemizde ikamet etmek isteyen yabancı kişiler Noter Onaylı Kira Sözleşmesi yaptırmak zorundadır. Bu işlem sırasında ardıl tercüme yapacak yeminli tercüman gerekmektedir. Büromuz talebiniz doğrultusunda çok kısa sürede ilgili uzmanımızı size yönlendirecektir.

Kocaeli Apostil Onayı

Apostil, 1961 Lahey konvansiyonuna üye ülkeler arasında kullanılan bir belge gerçekliği doğrulama sistemidir. Yurt dışında konsolosluklar, yurt içinde ise kaymakamlıklar tarafından yapılmaktadır. Evrak hangi ülkede kullanılacaksa o ülke için apostil onayı talep edilmelidir. Konvansiyona üye olmayan ülkeler için de kaymakamlık apostil büroları tarafından bir belge onay evrakı verilmektedir.