Bursa Yeminli Tercüman & Tercüme Bürosu Hizmetelri

"Osb Akademi Yeminli Tercüme Bürosu yazılı ve sözlü tüm dillerden profesyonel ve deneyimli yeminli tercüman kadrosuyla Bursa çeviri ihtiyaçlarınızda hızlı ve kaliteli çözüm teklifleri sunmaktadır. AB kalite standartlarında tüm çeviri ve noter onayı işlemlerini tamamladığımız belgelerinizi anlaşmalı kargolarımızla ikametgahınıza gönderiyoruz. Size, evinizden bile ayrılmadan istediğiniz dilde noter onaylı tercüme hizmeti alma konforunu sunuyoruz. Ek olarak Ankara'da dışişleri ve konsolosluk onaylarınızı adınıza yaptırıyoruz. Vekalet yoluyla yök denklik başvurularınızı da yapıyoruz"


Akademi zengin ve tecrübeli kadrosuyla tüm Türkiye ve dünyaya çeviri desteği sunmaktadır. Başta İngilizce, almanca, arapça, rusça, Fransızca dilleri olmak üzere tüm dilleri bünyesinde barındıran Bursa Tercüme Merkezi olarak hizmet vermektedir. Bu şehrimizde de pek çok müşterisiyle Bursa tercüme ofisleri içinde de yerini almıştır.

fransızca tercüme


Bursa Yeminli Tercüme Bürosu

Bu şehrimiz hem gelişmişliği, hem doğası hem de çok geniş kitlelere istihdam alanı sunması nedeniyle ülkemizin başlıca çekim merkezlerinden biridir. Demirtaş, Deri İhtisas, Gürsu, Hasanağa, İnegöl Mobilya İhtisas gibi Organize Sanayi Bölgeleri bulunmaktadır. Özellikle tekstil sektöründe arapça ve rusça konuşan ülkelerden oldukça yoğun sayıda iş insanı mal almak için bu şehre gelmektedir. Hatta birçok firma arapça ve rusça konuşan tam zamanlı personel çalıştırmaktadır. Tarih, kültür, turizm, eğitim, ekonomi, ticaret gibi hemen her alanda adı ön planda olan bir şehirdir. Büromuzun da bu şehirden çok sayıda kurumsal ve bireysel daimi çözüm ortakları mevcuttur. Otomotivden tekstile geniş yelpazeli sanayi kuruluşlarıyla çok çeşitli alanlarda yazılı ve sözlü tercüme ihtiyacı olmaktadır. Bu noktada Akademi yeminli tercüman kadroları bu ihtiyaçların tamamına en üst seviyede cevap verebilecek nicelik ve niteliktedir. Yurtdışı müşterileriniz ile sorunsuz irtibatınızı sağlayabilecek ana dilde simultane tercüme yapan arkadaşlarımız her daim yanınızdadır.

bursa yeminli tercüman, noter onaylı çeviri

Yazılı ve sözlü tüm ihtiyaçlarınız için tereddüt etmeden WhatsApp, e-posta veya telefon ile müşteri temsilcimizi arayın. Yapacağınız işe hâkimseniz temsilcimiz size fiyat teklifinde bulunsun ve çeviri işiniz hemen başlasın. Yapacağınız işle ilgili ek bilgiye ihtiyacınız varsa temsilcimiz yıllara dayanan tecrübesiyle size sizin için en uygun olan yöntemi tavsiye edecektir. Bizi arayın ve sizi Bursa yeminli tercümanlık büroları içinde kaliteli ve ayrıcalıklı yeminli tercüme hizmetiyle buluşturalım. Profesyonellerimiz yalnızca yeminli çeviri hizmetiyle kalmayıp kaynak belge ile hedef belgenin büyük oranda aynı formatta görünmesi hususunda da hassasiyetle özen göstermektedirler.


Bursa Resmi Onaylı Yeminli Tercüman Hizmetleri

Noterlik Kanunu ve yönetmeliği kapsamında herhangi bir noterde usulüne uygun şekilde yemin etmiş kişiler çevirileri onaylamaya yetkilidir.

Bir diğer yöntem ise Adalet Komisyonları tarafından soruşturma, kovuşturma, yargılama ve benzeri tüm yargı işlemleri kapsamında ihtiyaç duyulan dil bilen kişilerdir. İlgili yasal mevzuat gereklerini yerine getiren kişiler yılda bir kere komisyonun ilanına istinaden başvuruda bulunur. Başvurusu olumlu sonuçlanan kişiler yine usulüne uygun olarak yemin ettirilir. Bu kişilere de adli yeminli tercüman denir. Her ne kadar bu kişiler Adalet komisyonlarınca yargılama ihtiyaçları kapsamında belirlense de tapu müdürlükleri gibi bazı kurumlar yabancılarla ilgili yapacakları işlemlerde adli bilirkişi çevirmen talep etmektedir. Kurumumuz hemen hemen her ilde çok sayıda noter ve adli yeminli tercüman ile çalışmaktadır.


Bursa Almanca Tercüme Bürosu

İngilizce çeviri hacminden sonra ülkemizde en çok işlem gören dil Almancadır. Bunun en büyük sebebi Almanya’da yaşayan yoğun Türk nüfusudur. Bunun yanında söz konusu ülke, Avrupa’daki en büyük ticari partnerimizdir. Bu bağlamda Osb Akademi bu dil için alanında en iyilerden olan özel bir kadro oluşturmuştur. Bu nedenle hiç tereddütsüz Almanca yeminli tercüman Bursa ihtiyaçlarınız için Osb Akademiyi aramalısınız. Almanca çeviri, almanca türkçe çeviri, türkçe almanca çeviri ve ingilizce almanca çeviride fark yaratan hizmetlerden faydalanmak için hemn müşteri temsilcileirmizi arayın.


Bursa Bulgarca Tercüme

Bu şehrimizde hatırı sayılır miktarda bulgar göçmeni vatandaşımız yaşamaktadır. Bulgaristan ülkesinde doğmuş kişilere vatandaşlık vermektedir. Bu kapsamda çok sayıda kişi çeşitli belgelerini Bulgarcaya çevirisini yaptırmaktadır. Büromuzda ana dili Bulgarca olan hatta söz konusu meselelere hâkim profesyonel arkadaşlarımız çalışmaktadır.

Bursa Çeviri büroları içinde yazılı ve sözlü tüm alanlarda hizmet veren Osb Akademi Çeviri Ofisi yalnızca genel geçer dillerde işlem yapan bir çeviri bürosu olmaktan çok daha ötesi tüm dünya dillerinde hizmet vermektedir. Bu kapsamda Bursa’nın en çok ihtiyaç duyduğu flemenkçe tercüme, Romence tercüme, yunanca çeviri ve tarihi geçmişi nedeniyle Osmanlıca çeviri konusunda da ileri uzmanlık bilgisine haiz çalışma arkadaşlarıyla çalışmaktadır. Büromuz yalnızca il merkezinde değil tüm ilçelerinde de emrinizdedir. Bu nedenle Bursa Osmangazi yeminli tercüman ihtiyaçlarınız, yeminli tercüme bursa nilüfer ihtiyaçlarınız dâhil tüm taleplerinize en hızlı şekilde cevap veriyoruz.


Tercüme Hizmetleri ve Onaylı Çevirmenlik

Dünya çapında birçok farklı dilde profesyonel çeviri hizmetleri sunuyoruz. İhtiyacınıza göre İspanyolca, Korece, Bulgarca, Endonezca, İtalyanca, Yunanca, Ukraynaca, Arnavutça, Romence, Hintçe, Makedonca, Boşnakça, Hollandaca, Macarca, Brezilyaca, Rumca, Somalice, Çekçe, Danca, Moğolca, Türkmence, Afganca, ve Karadağca dilleri de dahil olmak üzere birçok farklı dilde çeviri hizmetleri sunuyoruz. Ayrıca, İngilizce, Almanca, İspanyolca ve daha birçok dilde çeviri ve tercüme hizmetleri de sunmaktayız. Tüm çeviriler, uzman ve yeminli tercümanlarımız tarafından titizlikle gerçekleştirilir. Akademik makalelerden iş belgelerine kadar her türlü metni çevirebilir ve size mükemmel bir çeviri deneyimi sunabiliriz. Osb Akademi Tercüme Bürosu tüm çeviri ihtiyaçlarınızda size bir telefon uzaklığında.

bursa tercüme bürosu


YÖK Denklik Başvurusu Yapmak İçin Gerekenler;
 • Bursa'dan denklik başvurusunda bulunacak müşterilerimiz yök sayfası online işlemler bölümünden başvuruda bulunarak istenilen belgelerin tamamını taratıp siteye yükleyecektir.
 • Denklik başvurusu için Randevu günü ve saati alınacaktır.
 • Akademi Tercüme Bürosu personelinden yeminli tercüman proje sorumlusunun gerekli kimlik bilgileri alınarak yök işlemlerinin adınıza yapılabilmesi için noterden ilgili kişiye vekalet verilecektir.
 • Online olarak siteye yüklenmiş tüm belgelerin orjinali, Başvuru Formu çıktısı, YÖK e ödenen denklik başvuru ücretinin dekontu ve vekalet belgesi Akademi Tercüme Eryaman Merkez Şube ye kargolanacaktır.
 • Belgeler Akdemi Tercüme tarafından teslim alınınca kontrolleri tamamlanarak tamamının renkli fotokopileri alınacaktır. 
 • Randevu günü, denklik başvurusunun tamamlanmasından sonra,YÖK Denklik Hizmetleri Başkanlığı tarafından verilen denklik takip kodu ile birlikte tüm orjinal belgeler tekrar başvuru sahibine Akademi Tercüme tarafından iade kargo yapılacaktır.
 • Denklik süreci kişinin kendisi tarafından E-devletten online olarak takip edilebilecektir.
 • YÖK tarafından denklik onay süreci tamamlandığında Denklik Belgesini teslim almak için istendiği taktirde tekrar Akademi tercüme'den danışmanlık hizmeti almak için başvurulabilecektir.

Ayrıca büromuz tüm çeviri tercüme işlemlerinden sonra ihtiyaç duyduğunuz takdirde apostil onayı, noter onayı, konsolosluk onayı ve dışişleri onayı ilerinizi de sizin yerinize yapmaktadır.

Ofisimiz Uludağ Üniversitesi öğrenci ve akademisyenleri içinde akademik çeviri desteği sağlamaktadır.


Osb Akademi Tercüme Bürosunu Tercih Etmeniz İçin 5 Neden

Bursa'da yeminli tercüman, yeminli tercüme ve tercüme bürosu hizmetleri sunan bir firma olarak Osb Akademi'nin tercih edilmesini gerektiren önemli nedenleri aşağıda 5 madde halinde sıralayabilirim:

 1. Deneyim ve Uzmanlık: Osb Akademi, uzun yıllara dayanan deneyime sahip profesyonel tercümanlar ve çevirmenlerle çalışmaktadır. Bu, müşterilere yüksek kaliteli ve doğru tercüme hizmetleri sunma kapasitesini artırır.
 2. Çeşitlilik: Firma, çok sayıda dilde tercüme hizmeti sunar. Bu, farklı sektörlerden ve ihtiyaçlardan gelen müşterilere hitap eder ve çok yönlü bir hizmet sunar.
 3. Hızlı Teslimat: Osb Akademi, zamanında teslimat konusunda güvendiğiniz bir hizmet sunar. Acil tercüme gereksinimlerinizi karşılamak için hızlı ve etkili bir şekilde çalışır.
 4. Gizlilik ve Güvenlik: Yeminli tercümeler, sıklıkla hassas bilgiler içerir. Osb Akademi, müşteri bilgilerinin ve çeviri metinlerinin gizliliğini koruma konusunda güvendiğiniz bir firma olup, bu konuda titizlikle çalışır.
 5. Müşteri Memnuniyeti: Osb Akademi, müşteri memnuniyetine büyük önem verir. İhtiyaçlarınızı anlar ve sizinle işbirliği yaparak özel taleplerinizi karşılamaya çalışır. Müşteri geri bildirimlerini dikkate alır ve hizmetlerini sürekli olarak geliştirir.

Tüm bu nedenlerle, Bursa'da yeminli tercüman, yeminli tercüme ve tercüme bürosu hizmetleri arayanlar için Osb Akademi, güvenilir ve profesyonel bir seçenek olarak öne çıkıyor.


Her nerede olursanız olun Akademi Yeminli Tercüme Bürosu size destek sağlar. Bursa yeminli tercüman ihtiyaçlarınızda da en güvenilir adresiniz Akademi Tercüme. Tüm dillerde destek sağlıyoruz. Günün her saati bizi arayabilirsiniz.