Ataşehir Yeminli Tercüman & Çeviri & Tercüme Bürosu Hizmetlerimiz

Çeviri bürosu mu arıyorsunuz? OSB Akademi Tercüme bürosu Ataşehir ilçesinde tüm dillerde yeminli tercüman desteği sunuyor. İster yeminli tercüme belge çeviri olsun ister sözlü çevirmen talebi. Tüm çeviri ihtiyaçlarınızı karşılıyoruz. Bize WhatsApp çeviri, müşteri temsilcisi ve web sitemiz üzerinden kolayca ulaşabilirsiniz. Ataşehir ilçesinde doküman çeviri taleplerinizi WhatsApp çeviri veya müşteri e-posta veya web sitemizden bize gönderebilirsiniz. İhtiyacınız olan tüm 
•    Yeminli Tercüman
•    Çeviri
•    Apostil 
•    Konsolosluk onayı
•    Ticaret odaları onayı
•    Dışişleri evrak tasdik 
•    YÖK Belge teslimi
•    Vize dosyası teslimi işlemlerini sizin adınıza yapıyoruz. 

ataşehir yeminli tercüman

Profesyonel Tercüme Bürosu Hizmetlerimiz; Ataşehir İlçesi

1.    Çeviri;Tercüme büroları içinde tanınan bilinen büromuz bireysel veya kurumsal müşterilerine her seviyede yeminli tercüman desteği veriyor. Belgelerinizi teslim aldıktan sonra ilgili alanda uzmanlaşmış çevirmenimize yönlendiriyoruz. Çevirmenimiz tercüme işini tamamladıktan sonra kalite kontrol personelimiz belgeyi şekil ve içerik olarak yeniden gözden geçiriyor. Teslim gerçekleşmeden önce müşterimizle de paylaşarak hata oranını minimuma indiriyoruz.
2.    Belge Teslim Şekli; belge çeviri işleminden sonra büro personelimiz nihai belgeyi müşteri talebine göre hazırlıyor. Bunlar;

a.    Düz doküman çeviri: Bu formatta müşterilerimiz yalnızca yeminli tercüman çevirisi talep ediyor. Yani belgeye herhangi bir mühür, imza veya onay ibaresi istemiyor. Teslim şekli genelde online olarak yapılıyor.
b.    Yeminli Tercüme Formatı: Bu formatta müşteri veya teslim edilecek kurum belge üzerinde büro kaşelerini ve belgeyi çeviren yeminli tercüman imzasını ve kaşesini talep ediyor. Genellikle ABD, Avrupa, Kanada, Avustralya gibi ülkeler söz konusu formatta belge çeviri kabul etmektedir.
c.    Noter Onaylı Yeminli Tercüme; Büyük çoğunlukla resmi kurumlar belge üzerinde yeminli tercüman şerhi ve imzasına ek olarak noter onayı da talep etmektedir. Bu kapsamda belgelerinizi anlaşmalı noterlerimizde onaylatıyoruz.
d.    Sertifikalı Yeminli Tercüme; Genellikle ABD, İngiltere, Kanada, Avustralya ve bazı Avrupa ülkeleri belgeyi çeviren yeminli tercüman kişinin iletişim bilgilerini ve çeviriye konu olan belgenin referans bilgilerini içeren bir sertifika talep etmektedir. Büromuz Ataşehir ilçesinde tüm dillerde Tercüme Sertifikası düzenlemektedir.

Yeminli Tercüman Ücretleri Ataşehir

OSB Akademi Tercüme Bürosu olarak çevirmen kadromuzun büyük çoğunluğu freelance profesyonellerden oluşmaktadır. Bu doğrultuda freelance çevirmenler ücretlerini kendileri belirlemektedir. Bunu etkileyen genel faktörler;
•    Bulunabilirlik
•    Belgenin veya sözlü tercüme konusu
•    Sözlü tercüme zamanı
•    Belgenin teslim zamanı
•    Kaynak ve hedef dil
•    Yeminli Tercüman talebi

Ataşehir İlçesinde Genel Dillerde Tercüme ve Yeminli Tercüman Desteğimiz

1.    İngilizce çeviri ; Büromuz bu konuda çok deneyimlidir. İngilizce tercüman kadromuz pek çok ülkenin orijinal belgelerini iyi bilmekte ve jargona hakim durumdadır. Bu doğrultuda talebiniz ne olursa olsun karşılıyoruz. İster İngilizce Türkçe çeviri ister Türkçe İngilizce çeviri alanında her seviyede destek sağlıyoruz.

2.    Almanca çeviri; Ülkemizde pek çok gurbetçinin Almanca Türkçe çeviri talebi olmaktadır. Buna mukabil son yıllarda Almanya’ya iş ve eğitim için gidenlerin sayısında oldukça artış olmuştur. Buna paralel olarak Türkçe Almanca çeviri talebi de oldukça artmıştır. Almanca yeminli tercüman kadromuz Türkçenin yanında diğer dillere de tercüme yapmaktadır. Örneğin her seviyede İngilizce Almanca çeviri veya Almanca İngilizce çeviri yapabiliyoruz. 

yeminli tercüman ataşehir

3.    Arapça çeviri; Suriye’den ülkemiz yönüne gerçekleşen göç sonucunda artık Arapça da ülkemizde konuşulan dillerden biri olmuştur. Suriye veya diğer Arapça konuşulan ülkelerden gelen kişilerin Arapça Türkçe çevir talepleri oldukça fazladır. Bunun yanında ülkemizden çok sayıda kişi ve kurum da Arap ülkeleriyle ticaret yapmaktadır. Bunlarında Türkçe Arapça çeviri talepleri olmaktadır. Arapça tercüme talebi kapsamında büromuzu zaman zaman Suriyece çeviri veya mısırca çeviri talepleri de yapılmaktadır. Bütün lehçelerde Arapça Tercüme Bürosu hizmetleri sunuyoruz.

4.    Rusça çeviri; ülkemizde oldukça yoğun talep görmektedir. Ataşehir ilçesi Rusça yeminli tercüman kadromuzun pek çoğu ana dili Rusça olan akıcı Türkçe konuşan kişilerden oluşmaktadır. Bu personelimize genellikle Türkçe Rusça Çeviri işlerini yönlendiriyoruz. Buna karşılık olarak Rusça Türkçe Çeviri yönünde genellikle çok iyi konuşan Türkçe kökenli tercümanlarımızı yönlendiriyoruz. Bunlara ek olarak çevirmenlerimiz Rusça İngilizce çeviri veya İngilizce Rusça çeviri gibi diğer dillere de tercüme yapmaktadır.

5.    İspanyolca çeviri; Genellikle ispanya ve güney Amerika ülkeleri ile ticaret yapan işletmeler Türkçe İspanyolca çeviri talep etmektedir. Bu ülkelerden pek çok firma da Türkiye’de yatırım yapmaktadır. Büromuz bu ülke temsilcilerine de genellikle İspanyolca Türkçe çeviri yapmaktadır. 

6.    Portekizce çeviri; Portekiz ve brezilya gibi ülkelerle ilişkileri olan kişi veya kurumlara her seviyede Türkçe Portekizce çeviri veya Portekizce Türkçe çeviri desteği sağlıyoruz. Zaman zaman büromuza brezilyaca çeviri talepleri de gelmektedir. Brezilyada da Portekizce dilinin bir lehçesi konuşulmaktadır. Ataşehir Yeminli Tercüman kadromuz tüm lehçeleriyle beraber Portekizce tercüme yapabilecek niteliktedir.

7.    Fransızca çeviri; Küresel bir dil olan Fransızca dilinde yaygın bir şekilde tercüme talebi olmaktadır. OSB Akademi Tercüme Bürosu olarak her düzeyde yazılı ve sözlü Fransızca Türkçe çeviri veya Türkçe Fransızca çeviri hizmetleri veriyoruz. Türkçenin dışında Fransızcadan diğer dillere de yeminli tercüme yapıyoruz. Bu doğrultuda İngilizce Fransızca çeviri veya Fransızca İngilizce çeviri taleplerinizi hiçi tereddüt etmeden Fransızca yeminli tercüman kadromuza iletebilirsiniz.

8.    Kürtçe çeviri; Türkiye’de sıklıkla talep edilmektedir. Kürtçenin çok lehçesi olmakla beraber farklı alfabelerde yazılan alt grupları da mevcuttur. Örneğin soranice çeviri arap alfabeleri ile yazılırken kürtçe kurmançi çeviri latin alfabesi ile yapılmaktadır. Bu latin alfabesinde Türkçenin alfabelerine ek olarak “W, Q” gibi ilave harfler de kullanılmaktadır.  Büromuz kürtçe çeviri kapsamında; kurmançi çeviri, soranice çeviri, badini çeviri, zaza çeviri alanlarında noter onaylı yeminli tercüme hizmeti vermektedir. Ataşehir ilçesinde noterlik işlemlerinizde kürtçe yeminli tercüman desteği de sağlıyoruz. 

9.    İtalyanca çeviri; özellikle İtalya’da eğitim görmek isteyen öğrenciler Türkçe İtalyanca çeviri talep etmektedir. Bu kapsamda İtalyanca tercüme talebinde bulunan müşterilerimizin belgelerini çift apostilli olarak hazırlaması gerekmektedir. İlk apostil çeviriden önce, ikinci apostil de noter onaylı yeminli tercüme sonrası alınmaktadır. Bunun dışında çevirmen kadromuz her seviyede İtalyanca Türkçe çeviri de yapmaktadır. 

10.    Farsça çeviri; Türkiye’de çok yaygın olarak talep edilmektedir. İran üzerinden doğrudan ülkemize veya Avrupa’ya göç olmaktadır. Bu doğrultuda resmi belge çevirisi için Farsça Türkçe çeviri talebi olmaktadır. Bunun yanında bir çok Türkiye firması İran ile ticaret yapmaktadır. Bu işletmelerimizin de Türkçe Farsça çeviri taleplerini en profesyonel düzeyde karşılıyoruz.

11.    Ukraynaca çeviri; Rusya savaşından önce pek çok öğrenci Ukrayna’da üniversite eğitimine gidiyordu. Bununla birlikte savaş ekonomisi kapsamında çok sayıda firma Ukrayna ile ticaret yapmaktadır. Bu çerçevede denklik işlemleri için Ukraynaca Türkçe çeviri kapsamında diploma tercüme talepleri olmaktadır. Buna karşılık olarak firmaların Türkçe Ukraynaca çeviri talepleri de olmaktadır. OSB Akademi Tercüme Bürosu her iki yönde de yeminli tercüme taleplerini karşılamaktadır.

Doğu Dillerinde Tercüme ve Yeminli Tercüman Hizmetleri Ataşehir

1.    Korece çeviri; Ticari ilişkiler kapsamında Türkçe Korece veya Korece Türkçe çeviri talepleri olmaktadır. Büromuz hem doküman çeviri hem de yeminli  tercüman desteği ile her seviyede Korece tercüme hizmeti vermektedir.

ataşehir tercüme bürosu

2.    Çince çeviri; OSB Akademi tercüme bürosu hem geleneksel hem de modern Türkçe Çince çeviri taleplerini karşılamaktadır. Ayrıca Çin’den ithal edilen ürünlerin kullanım kılavuzu, teknik dokümanları, uygunluk belgesi ve benzeri için Çince Türkçe çeviri yapmaktadır.

3.    Endonezca çeviri; Çok yaygın olmasa da büromuza Türkçe Endonezca çeviri veya tersi yönde Endonezca Türkçe çeviri talepleri yapılmaktadır. Zaman zaman resmi kurumlara da Endonezca yeminli tercüman desteği veriyoruz.

4.    Azerice çeviri; Soydaşlarımızın dili bize çok yakın olsa da profesyonel çevirmenlik gerektirmektedir. Azerbaycanca çeviri hem latin alfabesinde hem de kiril alfabesinde yapılmaktadır. Bunun için bazı belge çeviri işlerini ancak Azerice yeminli tercüman Türkçe Azerice çeviri yapabilmektedir. Buna mukabil çok sayıda Azerbaycan kökenli soydaşımız Türkiye’de yaşadığı için onların da Azerice Türkçe çeviri talepleri yaygın şekilde olmaktadır.

5.    Tayca çeviri; Büromuz noter onaylı Türkçe Tayca çeviri veya Tayca Türkçe Çeviri yapabilmektedir. Tayca tercüme ve yeminli tercüman desteği için hiç tereddüt etmeden bizimle iletişime geçin.

6.    İbranice çeviri; OSB Akademi Tercüme Bürosu olarak Ataşehir ilçesinde her düzeyde resmi onaylı Türkçe İbranice Çeviri veya İbranice Türkçe çeviri yapıyoruz.

7.    Özbekçe çeviri; Çok sayıda Özbek kökenli soydaşımız Türkiye’de yaşamaktadır. Soydaşlarımızın her türlü Özbekçe Türkçe çeviri işlerini eksiksiz yapıyoruz. Bunu karşılık olarak Özbekistan ile ticari ilişkileri olan işletmelerimize Türkçe Özbekçe çeviri desteği sağlıyoruz.

8.    Gürcüce çeviri; Tercüme Büroları içinde öncü konumda olan işletmemiz resmi onaylı Türkçe Gürcüce çeviri veya karşı yönde Gürcüce Türkçe çeviri desteği vermektedir.

9.    Vietnamca çeviri; Nadiren talep edilen tercüme kalemlerinden biridir. Ancak Ataşehir yeminli tercüman kadromuz sizlere hem Vietnamca Türkçe çeviri hem de Türkçe Vietnamca çeviri olanağı sunmaktadır.

10.    Ermenice çeviri; Büromuz tercüme büroları içinde köklü ve seçkin bir yere sahiptir . Her dilde çeviri yapabilen nadir kurumlardan biridir. Bu doğrultuda Ermenice Türkçe çeviri ve aynı şekilde Türkçe Ermenice Çeviri yeteneği mevcuttur.

11.    Hintçe çeviri; Yazılı ve ardıl Türkçe Hintçe çeviri veya Hintçe Türkçe çeviri hizmeti veriyoruz.

12.    Ataşehir ilçesinde Moğolca Çeviri, Filipince çeviri ve Urduca çeviri olanağımız bulunmaktadır.

13.    Türkmence çeviri; Genellikle medeni durum belgelerinin tercümesi kapsamında Türkmence Türkçe çeviri talebi olmaktadır. Buna mukabil ticari ilişkiler kapsamında Türkçe Türkmence çeviri taleplerine de profesyonel destek sağlıyoruz.

14.    Kırgızca çeviri; Kurumumuz her iki yönde de profesyonel yeminli tercüman desteği sağlamaktadır. Bu kapsamda noter onaylı olarak Kırgızca Türkçe çeviri yapıyoruz. Kırgızistan’a gönderilecek belgeler için noter onaylı ve apostilli Türkçe Kırgızca çeviri de yapıyoruz.

Avrupa Dillerinde Yeminli Tercüme Hizmetlerimiz

1.    Bulgarca çeviri; bu kapsamda genellikle isim denklik belgesi ve doğum belgesi tercümesi talep edilmektedir. Bu ve benzer belgelerde Türkçe Bulgarca çeviri yönünde çok deneyimli Bulgarca yeminli tercüman kadrosuna sahibiz. Çevirmenlerimiz aynı şekilde Bulgarca Türkçe çeviri yönüne de profesyonel destek sağlamaktadır. Ataşehir ilçesinde Bulgarca tercüme kapsamında, nüfus kayıt örneği, pasaport, ikamet belgesi, adli sicil kaydı ve benzeri birçok belgeyi resmi onaylı şekilde tercüme ediyoruz.

2.    Romence çeviri; ülkemize yakın bir yer olması nedeniyle özellikle hukuki tercüme ve ticari belgelerin çevirisi kapsamında Türkçe Romence çeviri talebi olmaktadır. Romanya’da yüksek öğrenim görmüş kişilerin diploma tercümesi ve denklik işlemleri çerçevesinde Romence Türkçe çeviri talepleri olmaktadır. Bekarlık belgesi ve Doğum belgesi de tercüme talep edilen belgeler arasında başı çekmektedir.

3.    Latince çeviri; Genellikle diploma denkliği kapsamında latince tercüme ihtiyacı olmaktadır.

4.    Yunanca çeviri; Komşumuz Yunanistan ile her seviyede ilişkimiz mevcuttur. Bu doğrultuda Türkçe Yunanca çeviri taleplerini resmi olarak karşılıyoruz. Aynı şekilde Yunanistan’dan getirilen belgelerin Yunanca Türkçe Çeviri sonrasında noter onaylarını alıyoruz.

5.    Felemenkçe çeviri; Hollanda ve Belçika başta olmak üzere birden fazla ülkenin resmi dilidir. Bu doğrultuda Hollanda’dan pek çok vatandaşımızın Türkçe Felemenkçe çeviri talepleri olmaktadır. Aynı şekilde ülkemize gelen gurbetçi vatandaşlarımızın da Felemenkçe Türkçe çeviri talepleri olmaktadır. Hollandaca çeviri Felemenkçenin Hollanda’da kullanılan bir lehçesidir. Tercüme büroları sektöründe öncü kuruluşumuz OSB Akademi Felemenkçenin tüm lehçelerinde yeminli tercüme hizmeti veriyor.

6.    Lehçe çeviri; Arama motorlarında zaman zaman Polonyaca çeviri şeklinde de arama olmaktadır. Polonya’nın resmi dilidir. Ülkemizden çok sayıda genç üniversite için Polonya’yı tercih etmektedir. Özellikle öğrencilerin başvuru, kayıt ve vize işlemleri kapsamında Türkçe Lehçe çeviri taleplerine hızlı ve profesyonel destek veriyoruz. Bununla beraber mezun olmuş öğrencilerimizin diploma denklik işlemleri kapsamında Lehçe Türkçe çeviri taleplerini de aynı hızda ve kalitede karşılıyoruz.

7.    İsvecce çeviri; Çeviri ofisimiz Ataşehir ilçesinde her düzeyde Türkçe isvecce çeviri yapıyor. Ve aynı şekilde İsveç’ten getirdiğiniz belgelerinizi isvecce Türkçe çeviri yapıyoruz.

8.    Macarca çeviri; Macaristan ülkemize çok yakın bir coğrafyadır. Çok alanda ilişkimiz mevcuttur. Hem bireysel hem kurumsal seviyede Türkçe Macarca çeviri yapıyoruz. Aynı şekilde Macaristan’dan getirdiğiniz belgelerinizi Macarca Türkçe çeviri yapıyoruz.

9.    Norveççe çeviri: Türkçe norveççe çeviri taleplerinizi resmi kurumların istediği şekilde karşılıyoruz. Anı şekilde Norveççe Türkçe çeviri sonrası noter onayı alıyoruz.

10.    Danca çeviri; Müşterilerimiz zaman zaman arama müşteri temsilcilerimizden Danimarkaca çeviri talebinde bulunmaktadır. Danca Danimarka’nın resmi dilidir. Çeviri bürosu Osb Akademi tüm Türkçe Danca çeviri veya tersi yönde Danca Türkçe çeviri taleplerinizi karşılıyor.

Balkan Dillerinde Yeminli Tercüman Desteği; Ataşehir

1.    Arnavutça çeviri; Arnavutluk ve Kosova’da vatandaşlarımız bulunmaktadır. Veya çok sayıda Arnavutluk ve Kosova vatandaşları çeşitli sebeplerle ülkemizde yaşamaktadır. Bu doğrultuda Türkçe Arnavutça Çeviri taleplerine profesyonel katkı sağlıyoruz. Ayrıca yazılı veya sözel tüm Arnavutça Türkçe çeviri işlemlerini yapıyoruz. 

2.    Sırpça çeviri; hem latin alfabesinde hem de kiril alfabesinde yapılmaktadır. Sırpça Yeminli Tercüman personelimiz Ataşehir ilçesinde her türlü Türkçe Sırpça çeviri işlerinizi yapıyor. Aynı şekilde hangi alfabede olursa olsun Türkçe Sırpça çeviri işlerini de gerçekleştiriyor.

3.    Makedonca çeviri; Bazı öğrencilerimiz Makedonya’da üniversite eğitimine gitmeyi tercih etmektedir. Bu doğrultuda başvuru ve vize işlemleri için Türkçe Makedonca çeviri yapıyoruz. Aynı şekilde öğrencilerimizin denklik işlemleri kapsamında Makedonca Türkçe çeviri de yapıyoruz.

4.    Karadağca çeviri; hem yazılı yeminli tercüme hem de ardıl yeminli tercüman çevirisi olarak destek sağlıyoruz.

5.    Boşnakça çeviri; Bosna ile kültürel yakınlığımız kapsamında hem bireysel hem de kurumsal bazda ilişkilerimiz mevcuttur. Bu doğrultuda büromuz Boşnakça tercüme ihtiyaçlarınıza hızlı şekilde yanıt vermektedir.

6.    Slovence çeviri; Resmi ve noter onaylı yeminli tercüme desteği veriyoruz. Ayrıca sözlü tercümeleriniz için yeminli tercüman görevlendiriyoruz.

7.    Çekçe çeviri; Büromuz noter onaylı yeminli Çekçe Türkçe çeviri tersi yönde apostilli ve noter tasdikli Türkçe Çekçe çeviri desteği sağlıyor.

8.    Slovakça çeviri; OSB Akademi Çeviri Bürosu Ataşehir ilçesinde Türkçe Slovakça ve Slovakça Türkçe çeviri hizmetleri vermektedir.

Osmanlı Türkçesi Çeviri Hizmetlerimiz

Osmanlıca çeviri iki aşamada yapılmaktadır. İlk aşaması Osmanlıca harflerin kelime uyumuna da dikkat ederek latince şekilde yazılması biçimindedir. Çoğu müşterimiz için bu seviyede yeminli tercüme yeterlidir. Ancak bazı müşterilerimiz Osmanlıca kelimelerin de günümüz Türkçesine tercüme edilmesini istemektedir. OSB Akademi Tercüme Bürosu olarak her iki alanda da müşterilerimize hizmet veriyoruz.

Ataşehir Akademik Çeviri Hizmetlerimiz

Akademik makaleler her aşamada kontrolden geçmelidir. Yazım aşamasında, makale çeviri aşmasında ve yayın öncesi titiz bir şekilde incelenmelidir. Dergiler hakem kontrolünden geçirmeden makaleyi yayınlamaz. Bu nedenle akademik çeviri işinizde daha fazla titiz olmalısınız. Makale çeviri işleminizi emin ellere teslim etmelisiniz. Osb Akademi Tercüme Bürosu yeminli tercüman kadrosu sizi bu konuda desteklemekten mutluluk duyar. Çeviri sonrasında talebiniz halinde proofreading (son okuma) hizmetimiz de mevcuttur.

Ataşehir İlçesinde Neden OSB Akademi?
  • Geniş Yeminli Tercüman kadromuzla tüm dillerde yeminli tercüme desteği veriyoruz.
  • Tercüme Büroları içerisinde sektörün tanınan öncü kurumlarından biriyiz.
  • Profesyonel ve şeffaf Tercüme Bürosu hizmetleri sunuyoruz.
  • Müşteri memnuniyetini önceleyen çalışma prensiplerimizle, müşterilerimizle uzun süreli kazan kazan ilişkisini hedefliyoruz.
Merhaba, Yardımcı olmamı istermisiniz?
Contact Sticky Icon
Telefon Whatsapp Teklif Al
Web sitemizde kullanıcı deneyimini geliştirmek için, çerezler kullanılmaktadır. Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.