yeminli tercüman anamurWhatsApp Çeviri Destek 

yeminli tercüme anamur

Yeminli Tercüme Canlı Destek

tercüme bürosu anamurE-Posta Çeviri Destek

Yeminli Tercüman & Tercüme Bürosu Anamur

Anamur'un kültürel ve ticari çeşitliliğini kucaklayan Osb Akademi Tercüme Bürosu, yeminli tercüman hizmetlerini ayağınıza getiriyor. Globalleşen dünyamızda, doğru iletişim her zamankinden daha kritik hale gelmiştir. Size en yakın tercüme bürosu olarak, Anamur ilçesinin sınırları içinde, farklı dillerde iletişim kurmanıza yardımcı oluyoruz. Üstelik, yeminli tercüme hizmetleri ve deneyimli tercümanlarımızla bu işi profesyonel bir yaklaşımla sunuyoruz.

anamur tercüme bürosu

Sunduğumuz hizmetler arasında yeminli tercüme, yazılı ve sözlü çeviri, noter onaylı çeviri, ve daha birçok tercüme ihtiyacınızı karşılamak için geniş bir yelpaze bulunuyor. Büromuz, uzman tercüman kadrosu ve son teknoloji çeviri araçlarıyla, belgelerinizin veya iletişiminizin doğru bir şekilde anlaşılmasını sağlama konusunda taahhütte bulunuyor. Anamur'da tercüme hizmetleri konusunda güvenilir ve profesyonel bir ortağınız olarak, küresel dünyanın kapılarını sizin için açıyoruz. İletişimdeki sınırları ortadan kaldırmak ve başarınızı artırmak için Osb Akademi Tercüme Bürosu yanınızda!

Tercüme & Çeviri Nedir?

Tercüme veya diğer adıyla çeviri, kısaca ifade edecek olursak kaynak dildeki bir metnin hedeflenen dilde ifade edilmesine denir. Bir çevirmen veya yeminli tercüman yapar.  Bu çalışma yazılı metinler üzerinde olabildiği gibi sözlü olarak da yapılabilmektedir.

Bu başlık altında ele alacağımız tanım kelimenin sözlük anlamından öte, büro olarak yaptığımız işler doğrultusunda çizdiğimiz bir tanım olacaktır. Global bir köy haline gelen dünyada binlerce farklı dil konuşan insanlar eğitim, ekonomi, devletlerarası ilişkiler, medeni ilişkiler ve benzeri çok çeşitli nedenler kapsamında birbirleriyle ilişki kurmaktadır. Bu bağlamda tercüme temelde iki muhatabın birbirini tam olarak anlamasıdır. Aynı dili konuşamayan bu insanların, birbirleri ile iletişim kurmasını sağlayan kişilere tercüman denir. Bu kişilerin yaptığı yazılı veya sözlü çevrim işlerine de tercüme denilmektedir. Bu iş kimi zaman yazılı bir belgenin çevirisi olabildiği gibi, kimi zaman da bir toplantıda sözlü olarak ardıl veya simultane çeviri gibi çeşitli formatlarda olmaktadır.

Yeryüzünde kullanılan bütün dillerden zengin, noter yeminli tercüman kadromuz ile Anamur ilçesi için profesyonel çevrimiçi çeviri hizmeti vermekteyiz. Yazılı belgeleriniz, ilgili dil çiftini çok iyi bilen ve konusunda uzmanlaşmış deneyimli ve güvenilir tercüme bürosu uzmanlarımız tarafından çevrilmektedir. Sözlü tercüme talepleriniz için, her iki dil çiftine de hâkim ve alanında uzmanlaşmış mütercim-tercümanlarımız sizlere destek vermektedir.

Noter Yeminli Tercüme ve Noter Yeminli Tercüman Nedir?

Bir veya birden fazla yabancı dili üst seviyede bildiğini resmi evraklarla kanıtlayabilen kişiler Noterlikler tarafından yemin ettirilmektedir. Bizzat Noter huzurunda yapılan sözlü yeminin ardından imzalı ve onaylı bir yemin zaptı tanzim edilmektedir. Tercüman kişi (yabancı uyruklu ise ) aynı zamanda yerel dili (ülkemiz için Türkçe) de çok iyi bildiğini Notere kanıtlamak durumundadır. Bunun yayında bütün noterler değil ancak büyük çoğunluğu kişilerin Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olmasını, 4 yıllık bir lisans diplomasına sahip olmayı ve adli sicil belgesini şart koşmaktadır. Bir kişinin bir notere yemin etmiş olması o kişinin bütün noterlerde kabul edilmesi anlamına gelmemektedir. Her noterin tercümanları kendine özeldir. Hiçbir noter başka bir notere yemin etmiş ancak kendisinde yemin zaptı bulunmayan bir kişinin tercümanlığını kabul etmemektedir. Noter yeminli tercüme de bu kişinin yaptığı ve altına imzasını attığı çeviri işleridir.

anamur yeminli tercüman

Anamur Noter yeminli tercüme fiyatları

Ücretlendirme için yazılı belgelerde boşluksuz bin karakterlik yazı hacmi temel alınmaktadır. Her tercümanın piyasa şartlarında kendine özel belirlediği bir miktar bulunmaktadır. Ayrıca tercüme ücretini etkileyen diğer önemli unsur, hangi dil çiftleri arasında çevrim yapılacağıdır. Türkçe ’den İngilizceye yapılan çevirideki birim fiyat ile Boşnakçadan Almanca ’ya yapılan işlemin ücreti farklılık göstermektedir. Yeminli Tercüman kişilerin yoğunluğuna göre piyasada her dil için talep edilen ücret farklılık göstermektedir. Ayrıca ücret belirlemede işleme konu belgenin özelliği de önemlidir. Örneğin edebi bir kitap çevirisi için istenecek ücretle bir nüfus kayıt örneği için talep edilen miktar farklı olmaktadır. Bu şekilde noter yeminli çeviri ücretleri belirlenmektedir. Osb Akademi Anamur Tercüme Bürosu en uygun fiyatlarda kaliteli hizmet vermeyi prensip edinmiştir.

Noter Tasdikli Tercüme veya Noter Onaylı Çeviri Nedir?

Noter tasdikli çeviri veya noter onaylı çeviri, yemin zaptı olan bir kişi tarafından çeviri işlemi yapılmış belgenin aynı zamanda noter tarafından da onaylanmasıdır. Bu şekilde belge tüm resmi kurumlarda geçerli olmaktadır.

Noter tasdikli çeviri ücretleri / Noter Onaylı Tercüme Fiyatları

Yemin zaptı bulunan kişiler tarafından işlem yapılan bir belgenin noter tarafından onaylanması gerektiğinde belgenin maliyetine noter işlem ücreti de eklenmektedir. Noter onay işlem ücreti noterlik tarafından belirlenmekte ve tahsil edilmektedir.

Tasdik Şerhi / Apostil Nedir?

Apostil, 6 Ekim 1961 Lahey Konvansiyonuna üye ülkeler arasında kullanılır. Belge üzerindeki imzanın gerçekliğini tasdik eden bir onay sistemidir. Bu konvansiyon dışındaki ülkeler için Apostil belgesi verilmemektedir. Ancak ilgili kurumlardan onlar için de bir doğrulama belgesi verilmektedir.

Anamur İlçesinde Apostil Nasıl Yapılır?

Anamur ilçesinde apostil nerede yaptırılır sorusunun cevabı kaymakamlıktır. Tüm kaymakamlıklarda bu işi yapan bir büro bulunmaktadır ve genellikle ücretsizdir.

Anamur İçin Bazı Hizmet Türlerimiz

İngilizce Çeviri :İngilizce ülkemizde ve dünyada yaygın olarak bilinen ve kullanılan bir dildir. Ancak bazı özellikli evraklar kendine özgü özel jargonları olan metinler içerir. Bu belgelere dili çok iyi bilmenin yanı sıra ilgili sahada uzaman olan kişilerin işlem yapması gerekmektedir. Osb Akademi Anamur Tercüme Bürosu bu konuda zengin bir ekiple çalışmaktadır. İngilizce Yeminli Tercüman kadromuzda bulunan arkadaşlarımızın her biri farklı alanda uzmanlaşmıştır.

Almanca Çeviri : Almanca konuşulan ülkeler, ülkemizin en çok iletişim içinde olduğu memleketlerdir. Hemen hemen her yerleşim yerinde Almanya veya Avusturya gibi ülkelerde yakınları olan kişiler bulunmaktadır. Dolayısıyla bu dil ülkemizde en çok ihtiyaç duyulan diller arasındadır. Birçok kişinin türlü sebeplerle Almanca Tercüme ihtiyacı olmaktadır. Almanca ekibimiz çok zengindir. Sözlü veya yazılı bütün taleplerinizi karşılayabilecek sayıda ve yetenekte profesyonel mütercim-tercüman kadromuz yedi gün 24 saat hizmetinizdedir.

Arapça Türkçe Çeviri : Komşumuz Suriye topraklarında yaşanan olumsuz olaylar nedeniyle çok sayıda Suriye asıllı ve Arapça konuşan kişi ülkemize göç etmek zorunda kalmıştır. Bu kişilerin çeşitli sebeplerle resmi veya gayri resmi kurumlarla işleri olmaktadır. Bu nedenle Arpça Çeviri artık yaygın bir ihtiyaç haline gelmiştir. Alfabe farklılığı nedeniyle, belgelerde hatalara sıkça rastlanmaktadır. Dolayısıyla bu neviden belgelere işlem yapacak yeminli tercüman kişilerin her iki dile de en üst düzeyde hâkim olmaları gerekmektedir. Bunun yanında benzer kelimelerin Türkiye’de nasıl kullanıldığını da çok iyi bilmelidir. Osb Akademi Anamur Tercüme Bürosu Arapça tercüme konusunda çalışacağı tercümanları bu konulara özellikle dikkat ederek titizlikle seçmektedir.

Rusça Çeviri : Türkiye’de çok sayıda Rus kökenli veya Rusça konuşulan ülkelerden gelmiş kişiler bulunaktadır. Rusya’nın yanında Orta Asya ülkelerinden Azerbaycan, Özbekistan, Kırgızistan, Türkmenistan ve Kazakistan gibi ülkelerden eskiden alınmış diploma, doğum belgesi gibi Kiril Alfabesiyle ve Rusça olarak yazılmış belgeler gelmektedir. Ayrıca bu ülkelerle eğitim ve ticaret kapsamında ilişki içinde olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı da çok fazladır. Farklı alfabe nedeniyle özellikle özel isimlerde Türkçe Rusça veya Rusça Türkçe çevirilerde sıkça hatalar yaşanmaktadır. Dolayısıyla büromuz Rusça Tercüme konusuna özel ihtimam göstererek çok deneyimli ve profesyonel bir kadro oluşturmuştur. İşlerinizi tereddüt etmeden bize teslim edebilirsiniz.

Fransızca Çeviri : Birçok kişi başta Fransa ve Belçika olmak üzere Fransızca konuşan ülkeler ile çeşitli nedenlerle resmi veya gayri resmi ilişkiler içindedir. Buna mukabil olarak Fransızca Tercume talepleri olmaktadır. Osb Akademi Anamur Tercüme Bürosu bu dilde de farklı alanlarda uzman kişilerden özel bir kadro oluşturmuştur.

Farsça Çeviri : Komşumuz İran’dan da çok kişi ülkemizde ikamet etmekte, medeni ilişkiler içine girmekte veya ticari faaliyette bulunmaktadır. Aynı ilişkiler ülkemizden İran’a giden kişiler için de geçerlidir. Bu ilişkiler kapsamında çeşitli konularda Farsça Türkçe veya Türkçe Farsça dil ikilisinde talepler gelmektedir. Kurumumuz Farsça Tercüme konusundaki yoğunluğu bilerek yeminli tercüman kadrosunu buna göre zenginleştirmiştir. Her konudaki taleplerinizi karşılayabilecek donanımdayız.

Felemenkçe Çeviri : Son yıllarda Felemenkçe Türkçe Çeviri veya tam tersi Türkçe Felemenkçe arasında taleplerde artış olmuştur. Hollanda ile ticari ilişkilerdeki gelişmeler nedeniyle çeşitli belgelerde Felemenkçe Tercüme ihtiyacı olmaktadır. Hollandaca Tercüme ve Hollandaca Çeviri konusunda da gerekli hazırlıklarını yapmış ve zengin bir kadro oluşturmuştur. Çoğunlukla Hollanda ve Belçika’da konuşulan dil olan ve Felemenkçe, Flamanca veya Hollandaca olarak bilinmektedir.

Anamur Çeviri & Tercüme Bürosu

Çevrimiçi Anamur Tercüme Bürosu olarak hizmet veren büromuz ilçemizde ikamet eden vatandaşlarımıza bir telefon yakınlığındadır.  Tüm ihtiyaçlarınız için tereddüt etmeden bizi arayabilirsiniz.

Anamur'un her köşesine ulaşan, kültürel çeşitliliği ve iş dünyasının dinamizmini yansıtan Osb Akademi Tercüme Bürosu, dil engellerini aşmanın gücünü sizlere sunmaktan gurur duyar. Unutmayın ki, doğru iletişim sadece kelimelerin tercüme edilmesiyle değil, anlamın eksiksiz bir şekilde aktarılmasıyla başlar. Biz, tercüme sanatının inceliklerine vakıf olan bir ekip olarak, Anamur ilçesine ve çevresine hizmet vermekten onur duyuyoruz.

Tercüme büromuzun amacı, küresel dünyada sizi ve işinizi desteklemek ve büyütmektir. Yeminli tercümanlarımızın uzmanlığı, özgün hizmetlerimizin temelini oluştururken, güvenilirlik ve hız da bizim için önceliklidir. Osb Akademi Tercüme Bürosu, dil sınırlarını ortadan kaldırmanıza yardımcı olurken, iletişimde bir adım önde olmanızı sağlar.

Siz de Osb Akademi Tercüme Bürosu ile çalışarak, iş dünyasında ve kişisel hayatınızda başarıyı yakalamak için dil engellerini aşabilirsiniz. Dünyayı keşfetmek, yeni fırsatlar yakalamak ve kültürel zenginliklerle buluşmak için yanınızdayız. İşte bu nedenle, dilinizi ve dünyayı bir araya getiren köprüyüz. Başarı hikayenizi yazarken, yanınızda olmaktan mutluluk duyarız. İhtiyaçlarınızı karşılamak için tüm dillerde yeminli tercüman ekibimizle buradayız!