Ahırlı Yeminli Tercüman & Tercüme Bürosu & Çeviri Hizmetleri

Ahırlı ilçesinde yeminli tercüme ihtiyacınız mı var? Deneyimli yeminli tercüman kadromuz hizmetinizde. İstediğiniz her dilde sözlü ve yazılı çeviri ihtiyaçlarınızı karşılıyoruz. Tıbbi, akademik, teknik ve benzeri! Belge çeviri konusu ne olursa olsun uzman çevirmenlerimiz sizin için AB standartlarında tercüme hizmeti veriyor. Kurumsal toplantı ve benzeri işlerinizde ve ayrıca bireysel resmi ve özel işlerinizde yeminli tercüman ihtiyaçlarınızda bizi aramanız yeterli. Ahırlı ilçesinde doküman çeviri taleplerinizi WhatsApp çeviri, doğrudan web sayfamız veya e-posta ile bize gönderebilirsiniz. Çeviri sonrası onay hizmetlerinde size rehberlik ediyoruz veya doğrudan sizin adınıza yapıyoruz. Ahırlı ilçesinde en çok talep gören tercüme bürosu hizmetlerimizi sıraladık;

 • Yeminli Tercüman
 • Çeviri
 • Kaymakamlıktan Apostil temini
 • Randevu ile Konsolosluk onayı
 • Ticaret odaları onayı
 • Dışişleri evrak tasdik 
 • Vekalet yoluyla YÖK Belge teslimi
 • Vize dosyası teslimi işlemlerini sizin adınıza yapıyoruz. 

akören yeminli tercüman

Yeminli Tercüman Kadromuz

Büromuz kadrosunda hemen hemen tüm dillerden noter yeminli tercüman bulunmaktadır. Almanca, İngilizce, Fransızca, Arapça, Rusça gibi iş hacmi oldukça fazla olan dillerde Freelance personelimiz akademik, hukuki, tıbbi gibi farklı alanlarda uzman gruplarına ayrılmıştır. Bu nokta önemlidir çünkü bir insan herhangi bir dili çok iyi konuşuyor olabilir. Ancak her tercüman hukuki terimlere, teknik jargonlara hakim olamayabilir. Bu nedenle özel ihtimam gerektiren belgeler, hem kaynak dilde hem de hedef dilde evrakta mevcut jargona hakim çevirmenler tarafından yapılmalıdır. Aksi takdirde özellikle hukuki tercüme yapılan belgelerde, yanlış çeviri nedeniyle hak kayıpları olabilir. Bu durumun yaşanmaması için işin ehline, yani OSB Akademi Yeminli Tercüme Bürosuna teslim edilmesi elzemdir.

OSB Akademi’de Yeminli Tercüman Nasıl Olunur?

Dil bilen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Noterlik Kanunu Yönetmeliğinde belirtilen şartları karşıladığı takdirde başvurduğu noterde usulüne uygun olarak yemin ettirildikten sonra Noter Yeminli Tercüman olur. Büromuz kadrosunda hemen her dilden yüzlerce freelance yeminli tercüman çalışmaktadır. Zaman zaman çok çeşitli sebeplerle uzun süre çalıştığımız tercümanlarımızla yollarımız ayrılmaktadır. Sürekli artan iş hacmimiz nedeniyle bütün dillerden yeni çevirmen ihtiyacımız olmaktadır. Siz de bir dilde üst seviyede çeviri yapabilceğinizi düşünüyorsanız lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Ahırlı Apostil Onay Hizmetleri

Apostil 5 Ekim 1961 Lahey sözleşmesine üye ülkeler arasında evraklar üzerindeki imza ve mühürleri onaylama sistemidir. Apostil orijinal evrakın çıkarıldığı ülke tarafından verilir ve o ülke için geçerli değildir. Evrakın gideceği ülkede geçerlidir. Bu kapsamda yurt dışından Türkiye’ye bir belge getirilmek isteniyorsa muhakkak surette apostil alınarak gelinmelidir. Aynı şekilde belge yurt dışına çıkarılacaksa muhakkak surette Türkiye’den apostil onaylı olarak götürülmelidir.

Yurt dışında eğitim amaçlı noter onaylı diploma tercümesi yaptırılmak isteniyorsa, kayıt yaptırılacak üniversitenin çift apostil talep ettiğinden emin olunmalıdır. Eğer isteniyorsa diploma tercüme edilmeden önce kaymakamlık ya da valiliklerden diplomaya apostil alınmalıdır. Hitamında noter onaylı diploma çevirisi için tekrar apostil alınmalıdır.

Evrak Onay Takip Hizmetleri

Ankara dışında bulunan müşterilerimiz adına dışişleri ve konsolosluk onaylarını alıyoruz. Müşterilerimizin kendilerinin Ankara’ya gelmelerine veya bu işlem için personel görevlendirmelerine gerek kalmamasını sağlıyoruz. Bu sayede kişiler veya firmalar yol, yemek ve konaklama ücretleri göz önüne alındığında oldukça avantajlı durumda olmaktadır.

yeminli tercüman akören

Ahırlı Yeminli Tercüme Hizmetleri Kapsamında;

 1. Her çeşit belgeyi istenilen tüm dillerde çeviri
 2. Noter Onaylı Yeminli Tercüme Hizmeti
 3. Apostil Onayı Alma
 4. Noter Onaylı Çeviri için Dışişleri Onayı Alma
 5. Konsolosluk Onayı Alma

Ahırlı Sözlü Tercüme Hizmetleri

 • Yabancılara mülk satışlarında tapuda Adli Yeminli Tercüman / Tercüman Bilirkişi desteği
 • Yabancı evliliklerinde nikahlarda Noter Yeminli Tercüman desteği
 • Her çeşit toplantı, iş gezisi, online görüşmeleriniz için sözlü tercüman desteği

Ahırlı Yeminli Tercüme Noter Onayı

 1. Büromuz siz evinizden bile çıkmadan tüm işlemleri sizin adınıza yapabilmektedir.
 2. Yeminli tercüman tarafından tercüme edilmesini istediğiniz belgeyi WhatsApp çeviri veya e-posta üzerinden bize gönderin.
 3. Büro personelimizin fiyat ve süre teklifini alın.
 4. Yeminli Tercüme Ücreti üzerinde mutabık kalındıktan sonra, belgeleriniz konusunda uzman profesyonel çevirmenlerimize yönlendirilir.
 5. Çeviri işlemi biten belgeleriniz büro personelimiz tarafından kontrol edilir.
 6. Noter onayı işleminden önce onaylanacak belgenin son kez sizin tarafınızdan kontrol edilmesi istenir.
 7. Noter Onayı Yaptırılır.
 8. İstediğiniz takdirde Apostil Onayı alınır.
 9. Gerektiği takdirde Dışişleri ve konsolosluk onayları alınır.
 10. Belgeniz adresinize gönderilir.

akören tercüme bürosu

Noter Onaylı Çeviri Evrakınızda Dikkat Edilmesi Gerekenler;
 • Çeviride ifade edilen isimler muhakkak surette Pasaport, Yabancı Kimlik Kartı, Göç İdaresince verilen Kimlik belgesindeki ile aynı olmalıdır.
 • Apostil evrakı çıkaran ülkeden alınmış olmalı ve numarası kaynak belgeden kontrol edilmelidir.
 • Doğum Tarihleri, kimlik numaraları ve benzeri rakamların doğru yazıldığından emin olunmalıdır.
 • Hukuki belgelerde geçen anahtar kelimelerin çeviride doğru olarak ifade edildiğinden emin olunmalıdır.
Ahırlı Vize Takip İşlemleri Kapsamında;
 • Vize dosyasını eksiksiz oluşturma
 • Vize randevusu alma
 • Ülkelerin mevcut vize kısıtları konusunda bilgilendirme
 • Ahırlı İkamet İzni / Oturum İzni
 • Göç İdaresi Ön Kayıt Formu doldurulması
 • Dosyanın eksiksiz olarak oluşturulması
 • İkamet izni randevusunun alınması
Ahırlı İlçesinde Yeminli Tercüman Hizmeti: OSB Akademi Farkı!

Neden OSB Akademi?

 1. Geniş Yeminli Tercüman Kadrosu: Her dilde uzmanlaşmış yeminli tercüman kadromuzla tüm çeviri ihtiyaçlarınızı karşılarız.
 2. Sektör Deneyimi: Tercüme büroları arasında öncü kuruluşlardan biri olarak, sektördeki tecrübemizi ve bilgi birikimimizi hizmetlerimize yansıtıyoruz.
 3. Profesyonel ve Şeffaf Hizmet: Çeviri sürecinin her aşamasında profesyonelliği ve şeffaflığı ön planda tutarak, güvenilir bir hizmet sunuyoruz.
 4. Müşteri Memnuniyeti Odaklı: Müşteri memnuniyetini her şeyden önce tutarak, uzun vadeli ve kazan kazan ilişkileri hedefliyoruz.
 5. Zamanında Teslimat: Çevirilerinizi her zaman söz verdiğimiz sürede teslim ederek, size zaman kazandırıyoruz.

OSB Akademi Yeminli Tercüme Bürosu ile Ahırlı ilçesinde güvenilir ve kaliteli yeminli tercüman desteği alın!

Merhaba, Yardımcı olmamı istermisiniz?
Contact Sticky Icon
Telefon Whatsapp Teklif Al
Web sitemizde kullanıcı deneyimini geliştirmek için, çerezler kullanılmaktadır. Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.