Hacıbektaş Yeminli Tercüme Bürosu

Büromuz tüm dillerde deneyimli yeminli tercüman kadrosuna sahiptir. Profesyonel çevirmenlerimizle Hacıbektaş ilçesi için de her dilde noter onaylı yeminli tercüme desteği veriyoruz. Ayrıca ilçede bulunan kurumsal firmalarımız için çözüm ortağı yeminli tercüme fiyatı listesi sunuyoruz. Müşterilerimizin isteği doğrultusunda noter onaylı tercüme üzerine apostil onayı, dışişleri onayı ve konsolosluk onayları yaptırıyoruz.

Yeminli Tercüman Kadromuz

Büromuz kadrosunda hemen hemen tüm dillerden noter yeminli tercüman bulunmaktadır. Almanca, İngilizce, Fransızca, Arapça, Rusça gibi iş hacmi oldukça fazla olan dillerde Freelance personelimiz akademik, hukuki, tıbbi gibi farklı alanlarda uzman gruplarına ayrılmıştır. Bu nokta önemlidir çünkü bir insan herhangi bir dili çok iyi konuşuyor olabilir. Ancak her tercüman hukuki terimlere, teknik jargonlara hakim olamayabilir. Bu nedenle özel ihtimam gerektiren belgeler, hem kaynak dilde hem de hedef dilde evrakta mevcut jargona hakim çevirmenler tarafından yapılmalıdır. Aksi takdirde özellikle hukuki tercüme yapılan belgelerde, yanlış çeviri nedeniyle hak kayıpları olabilir. Bu durumun yaşanmaması için işin ehline, yani OSTİM Akademi Yeminli Tercümanlık Bürosuna teslim edilmesi elzemdir.

hacıbektaş noter onaylı yeminli tercüme çeviri tercümanlık bürosu

Ostim Akademi’de Yeminli Tercüman Nasıl Olunur?

Dil bilen Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşları Noterlik Kanunu Yönetmeliğinde belirtilen şartları karşıladığı takdirde başvurduğu noterde usulüne uygun olarak yemin ettirildikten sonra Noter Yeminli Tercüman olur. Büromuz kadrosunda hemen her dilden yüzlerce freelance yeminli tercüman çalışmaktadır. Zaman zaman çok çeşitli sebeplerle uzun süre çalıştığımız tercümanlarımızla yollarımız ayrılmaktadır. Sürekli artan iş hacmimiz nedeniyle bütün dillerden yeni çevirmen ihtiyacımız olmaktadır. Siz de bir dilde üst seviyede çeviri yapabileceğinizi düşünüyorsanız lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Hacıbektaş Apostil Onay Hizmetleri

Apostil 5 Ekim 1961 Lahey sözleşmesine üye ülkeler arasında evraklar üzerindeki imza ve mühürleri onaylama sistemidir. Apostil orijinal evrakın çıkarıldığı ülke tarafından verilir ve o ülke için geçerli değildir. Evrakın gideceği ülkede geçerlidir. Bu kapsamda yurt dışından Türkiye’ye bir belge getirilmek isteniyorsa muhakkak surette apostil alınarak gelinmelidir. Aynı şekilde belge yurt dışına çıkarılacaksa muhakkak surette Türkiye’den apostil onaylı olarak götürülmelidir.

Yurt dışında eğitim amaçlı noter onaylı diploma tercümesi yaptırılmak isteniyorsa, kayıt yaptırılacak üniversitenin çift apostil talep ettiğinden emin olunmalıdır. Eğer isteniyorsa diploma tercüme edilmeden önce kaymakamlık ya da valiliklerden diplomaya apostil alınmalıdır. Hitamında noter onaylı diploma çevirisi için tekrar apostil alınmalıdır.

Evrak Onay Takip Hizmetleri

Ankara dışında bulunan müşterilerimiz adına dışişleri ve konsolosluk onaylarını alıyoruz. Müşterilerimizin kendilerinin Ankara’ya gelmelerine veya bu işlem için personel görevlendirmelerine gerek kalmamasını sağlıyoruz. Bu sayede kişiler veya firmalar yol, yemek ve konaklama ücretleri göz önüne alındığında oldukça avantajlı durumda olmaktadır.

Hacıbektaş Yeminli Tercüme Hizmetleri Kapsamında;

 • Her çeşit belgeyi istenilen tüm dillerde çeviri
 • Noter Onaylı Yeminli Tercüme Hizmeti
 • Apostil Onayı Alma
 • Noter Onaylı Çeviri için Dışişleri Onayı Alma
 • Konsolosluk Onayı Alma

Hacıbektaş Sözlü Tercüme Hizmetleri

 • Yabancılara mülk satışlarında tapuda Adli Yeminli Tercüman / Tercüman Bilirkişi desteği
 • Yabancı evliliklerinde nikahlarda Noter Yeminli Tercüman desteği
 • Her çeşit toplantı, iş gezisi, online görüşmeleriniz için sözlü tercüman desteği

Hacıbektaş Yeminli Tercüme Noter Onayı

Büromuz siz evinizden bile çıkmadan tüm işlemleri sizin adınıza yapabilmektedir.

1- Yeminli tercüman tarafından tercüme edilmesini istediğiniz belgeyi WhatsApp uygulaması veya e-posta üzerinden bize gönderin.

2- Büro personelimizin fiyat ve süre teklifini alın.

3- Yeminli Tercüme Ücreti üzerinde mutabık kalındıktan sonra, belgeleriniz konusunda uzman profesyonel çevirmenlerimize yönlendirilir.

4- Çeviri işlemi biten belgeleriniz büro personelimiz tarafından kontrol edilir.

5- Noter onayı işleminden önce onaylanacak belgenin son kez sizin tarafınızdan kontrol edilmesi istenir.

6- Noter Onayı Yaptırılır.

7- İstediğiniz takdirde Apostil Onayı alınır.

8- Gerektiği takdirde Dışişleri ve konsolosluk onayları alınır.

9- Belgeniz adresinize gönderilir.

Noter Onaylı Çeviri Evrakınızda Dikkat Edilmesi Gerekenler;

 • Çeviride ifade edilen isimler muhakkak surette Pasaport, Yabancı Kimlik Kartı, Göç İdarisince verilen Kimlik belgesindekiyle aynı olmalıdır.
 • Apostil evrakı çıkaran ülkeden alınmış olmalı ve numarası kaynak belgeden kontrol edilmelidir.
 • Doğum Tarihleri, kimlik numaraları ve benzeri rakamların doğru yazıldığından emin olunmalıdır.
 • Hukuki belgelerde geçen anahtar kelimelerin çeviride doğru olarak ifade edildiğinden emin olunmalıdır.

Hacıbektaş Vize Takip İşlemleri Kapsamında;

 • Vize dosyasını eksiksiz oluşturma
 • Vize randevusu alma
 • Ülkelerin mevcut Hacıbektaş kısıtları konusunda bilgilendirme

Hacıbektaş İkamet İzni / Oturum İzni

 • Göç İdaresi Ön Kayıt Formu doldurulması
 • Dosyanın eksiksiz olarak oluşturulması
 • İkamet izni randevusunun alınması

Ostim Akademi Tercüme Bürosu yüzde yüz müşteri memnuniyeti odaklı çalışmayı ilke edinmiştir. Noter Yeminli Tercüman kadromuz çeşitli testlerden geçirilerek titizlikle oluşturulmuştur. Yeminli Tercüme işlemleriniz tercüman, büro personeli ve müşterinin kendisi olmak üzere üçlü kontrol aşamasından geçirilmektedir. Bu bağlamda tüm Hacıbektaş yeminli tercüme ihtiyaçlarınız veya yeminli tercüman ihtiyaçlarınız için hiç tereddüt etmeden bizi arayabilirsiniz.